Categories Powiat

Na terenie gm. Rawa Maz. ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 6 tys. zł.

Policjanci z Rawy zatrzymali 35-latka, który ukradł z terenu budowy elektronarzędzia. Mężczyzna spowodował również ogromne straty w nowo powstałym budynku, w jego wnętrzu wypalał przewody elektryczne. Mieszkańcowi powiatu rawskiego grozi kara ponad 7 lat więzienia.

26 października 2022 roku po godzinie 8.00 dyżurny rawskiej policji został poinformowany o kradzieży elektronarzędzi z nowobudowanego domu na terenie jednej z miejscowości w gminie Rawa Mazowiecka.

Z informacji wynikało, że sprawca musiał działać w nocy z 25 na 26 października 2022 roku. Mężczyzna ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Jakby tego było mało sprawca na parterze budynku zaczął opalać przewody elektryczne pochodzące z przedłużaczy aby odzyskać w ten sposób miedź. Czym spowodował okopcenie ścian i sufitów. Doprowadził do zniszczenia wnętrza domu.

Policjanci wydziału prewencji, dzięki znajomości środowiska przestępczego, wytypowali prawdopodobnego sprawcę kradzieży.

Kiedy pojechali do jego domu, mężczyzna nie zdążył się nawet umyć, cały był okopcony.

Na widok policjantów próbował uciekać przez okno, jednak jego starania były bezskuteczne.

Został zatrzymany przez mundurowych.

Skradziony sprzęt ukrył w zaroślach nieopodal budowy. Sprawcą kradzieży okazał się 35-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, który w przeszłości był już notowany. Z uwagi na popełniony czyn w warunkach recydywy mężczyźnie grozi kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

 

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author