Categories Miasto

Nad zalewem w Rawie pijany 40-latek ugodził nożem 25-latka. Pokrzywdzony przeszedł operację

Pijanemu mężczyźnie, który w minioną niedzielę nad zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej ugodził nożem 25-latka, grozi dożywocie. Sąd na wniosek prokuratury zastosował w stosunku do sprawcy 3-miesięczny areszt.

Zamów książkę Danuty Dębskiej “Wesele rawskie”>>>

Policjanci z Rawy Mazowieckiej bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę, który podczas szarpaniny ugodził nożem 25–latka. Ranny mężczyzna trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Zatrzymany 40–latek był nietrzeźwy miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

20 września 2020 roku, tuż przed północą oficer dyżurny rawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu mężczyzny nożem przed jedną z restauracji w Rawie Mazowieckiej. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że ofiarą jest 25-letni rawianin, który został ugodzony nożem w okolice klatki piersiowej. Do zdarzenia doszło przed restauracją gdzie miała miejsce kłótnia między podejrzanym, a pokrzywdzonym.

Mężczyźni nie znali się wcześniej i obaj byli nietrzeźwi. W toku przesłuchań nie byli w stanie podać o co się pokłócili. Pokrzywdzony trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Na terenie restauracji policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę jako podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

Podejrzany przyznał, że brał udział w sprzeczce, ale zaprzeczał, by użył noża. Podejrzewany miał już w przeszłości konflikt z prawem. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego aresztowanie na okres trzech miesięcy. Za zarzucany czyn grozi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska/ KPP Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author