Categories Powiat

Narkotyki ukryte w bananach pojechały z centrum logistycznego pod Rawą do sklepów w Warszawie

W Rawie Mazowieckiej, a dokładniej w Podkonicach Dużych, gdzie znajduje się duże centrum logistyczne sieci Carrefour,  mundurowi zabezpieczyli ponad 120 kg kokainy, które wraz z bananami miały przyjechać do Polski z Ameryki Południowej. To właśnie z Rawy, kokaina razem z bananami trafiła do sklepów w Warszawie, Tomaszowie i Wieluniu.

„Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych – podała w komunikacie Komenda Stołeczna Policji.

Policjanci informują, że kokaina została zabezpieczona przez policjantów w kilku punktach. Działania realizowane są na terenie województwa mazowieckiego oraz łódzkiego.

Jak informują dziennikarze RMF FM warszawscy policjanci ustalili, że hurtownia, z której banany z narkotykami trafiały do stołecznych sklepów, znajduje się w Rawie Mazowieckiej.

Serwis Money podał, że banany z narkotykami trafiły do sieci sklepów Carrefour – głównie w Warszawie i miejscowościach podwarszawskich.

Centrum dystrybucyjne sieci Carrefour  w Podkonicach Dużych koło Rawy Mazowieckiej oficjalnie rozpoczęło swoją działalność na początku 2020 roku. Stąd zaopatrywane są hipermarkety, supermarkety oraz wybrane placówki franczyzowe w centralnej i północno-wschodniej Polsce.

Do magazynu w Podkonicach narkotyki miały trafić z Ameryki Południowej.

W centrum logistycznym pod Rawą, policja miała zabezpieczyć 120 kg kokainy.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli już 160 kg narkotyków – część już w sklepach, głównie w Warszawie m.in. w Śródmieściu na Mokotowie i Bielanach, ale także na terenie woj. łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim i w Wieluniu.

Fot.: twitter.com/Policja_KSP

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author