Categories Miasto

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Rawie

Przewodnicząca Rady Miasta Rawa Mazowiecka Grażyna Dębska i Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystości rozpoczną się w niedzielę 1 marca o godz. 10.00 złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową Danuty Siedzikówny „Inki” przed Domem Kultury w Rawie Mazowieckiej. W sali widowiskowej MDK dr Maricn Broniarczyk wygłosi prelekcję „Żołnierze Niezłomni”, a następnie podsumowany zostanie VII Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych „Żołnierze Niezłomni”. Konkurs ten popularyzuje wiedzę o historii Polski i kształtuje postawy patriotyczne wśród młodzieży. W konkursie w bieżącym roku wzięło udział 104 uczniów szkół podstawowych powiatu rawskiego. Po gali konkursowej zapraszamy na projekcję filmu pt. „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego (ok. godz. 11.15).

Tropem Wilczym

Ostatnim punktem obchodów będą biegi na terenach nad zalewem Tatar poświęcone bohaterom poległym w walce z sowieckim reżimem. Uczestnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach: 1963 i 5000 m. Do udziału w biegu będzie można się zapisać 1 marca w biurze zawodów na hali sportowej OSiR Tatar w godz. 9.30 – 11.45. Jak co roku uczestnicy otrzymają bezpłatnie pakiety startowe zawierające między innymi pamiątkową koszulkę z wizerunkiem bohatera. Po zakończeniu rywalizacji na obu dystansach przedstawiciele władz miasta wręczą medale upamiętniające kolejną edycję Biegu Tropem Wilczym. Nagrody otrzymają również zwycięzcy biegu na 5 km w kategorii kobiet i mężczyzn. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą gorące napoje i słodki poczęstunek. Przypominamy o obowiązkowym wypełnianiu oświadczeń dotyczących stanu zdrowia uczestników biegu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikacji wizerunku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach i uczczenia pamięci bohaterów poległych w walce z sowieckim reżimem.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author