Categories Miasto Rawa Mazowiecka

AKTUALIZACJA POGRZEB: Zmarł o. Zbigniew Pisiałek, przeor klasztoru oo. Pasjonistów w Rawie. Miał 60 lat

Uroczystości pogrzebowe śp. o. Zbigniewa Pisiałka zostały zaplanowane na czwartek, 27 lutego. O godz. 16:30 w kościele oo. Pasjonistów zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłego przeora. Zaś o godz. 18:30 rozpocznie się uroczysta msza św. pogrzebowa. Pochówek planowany jest w Łodzi w piątek 28.02.2020r.

Zdjęcia z pogrzebu śp. o. Zbigniewa Pisiałka w Rawie Mazowieckiej>>>

Wczoraj w nocy (21 lutego) w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim zmarł o. Zbigniew Józef Pisiałek, od czerwca minionego roku był przełożonym klasztoru oo. Pasjonistów w Rawie Mazowieckiej i proboszczem parafii św. Pawła od Krzyża.

Niedawno, przed świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy przyjemność spotkać się ze śp. o. Zbigniewem Pisiałkiem i przeprowadzić z nim wywiad, który można przeczytać po tym linkiem.

Tak mówił o swojej pracy na rzecz rawian i rawskiej wspólnoty pasjonistów:

“Jestem tu po to, żeby wraz z moimi sześcioma współbraćmi z całym oddaniem służyć powierzonym nam ludziom – zachęcać ich do wytrwałości w przyjaźni z Chrystusem, podtrzymywać na duchu w dzisiejszych niełatwych, zwłaszcza dla młodego pokolenia, czasach, pomagać w odnajdowaniu bezpiecznej i odważnej drogi przez życie”.

Zbigniew Józef Pisiałek urodził się 18 lutego 1960 roku w Żarnowie (woj. Łódzkie). Ukończył szkołę podstawową oraz liceum w Łodzi. Po maturze wstąpił do Pasjonistów.

Po ukończeniu seminarium wyjechał na dalsze studia teologiczne do Rzymu, gdzie dnia 25 maja 1986 roku otrzymał święcenia kapłańskie z rąk św. Jana Pawła II.
Po powrocie do polski pracował w Łodzi, Warszawie, był prowincjałem Polskiej Prowincji Pasjonistów. Przed rozpoczęciem pracy w Rawie pracował w Kieźlinach k. Olsztyna. Był doktorem nauk teologicznych.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author