Categories Miasto

Nie będzie święcenia pokarmów. Niezwykła Droga Krzyżowa ulicami Rawy

W dekanacie rawskim nie będzie w tym roku święcenia pokarmów, ani w kościołach, ani na wioskach. W Wielki Piątek niezwykła Droga Krzyżowa ulicami Rawy Mazowieckiej tylko z udziałem księży.

Obchody tegorocznych Świąt Wielkanocnych w istotny sposób różnić się będą od dotychczas nam znanych. Zmiany są istotne przede wszystkim dla osób wierzących i praktykujących. Ze względu na stan epidemii do Wielkiej Soboty włącznie w kościołach może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób. Biskup łowicki wydał specjalne zalecenia jak mają wyglądać tegoroczne obchody Triduum Paschalnego czytaj tutaj.

Bez święcenia pokarmów w Rawie

W tym roku nie będzie święcenia pokarmów w kościołach ani na wioskach na terenie Rawy Mazowieckiej i całego dekanatu rawskiego.

Pokarmy spożywane podczas wielkanocnego śniadania w Niedzielę Zmartwychwstania można pobłogosławić samodzielnie odczytując specjalnie przygotowaną modlitwę. Do pobrania poniżej:

Modlitwa Obrzęd błogosławieństwa stołu przed śniadaniem Wielkanocnym

Na w parafii na “Sójczym” księża pobłogosławią pokarmy online w Wielką Sobotę o godz. 10 (transmisja specjalnego błogosławieństwa na stronie internetowej parafii).

Niezwykła procesja ulicami Rawy bez udziału wiernych

W Wielki Piątek kościół katolicki oddaje cześć Krzyżowi Św. Tego dnia proboszczowie rawskich parafii postanowili przejść ulicami Rawy Mazowieckiej z krzyżem. W tej procesji będą szli tylko kapłani.

Ta pokutna procesja rozpocznie się w Miasteczku Krwi Chrystusa o godz. 15:00 odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia, później kapłani z krzyżem przejdą ul. Prusa do ul. Tomaszowskiej i będą szli w kierunku Pl. Piłsudskiego a potem ul. Warszawską do ul. Kazimierza Wielkiego.

Procesja zakończy się przy Krzyżu na placu budowy kościoła na os. Zamkowa Wola.

PRZECZYTAJ Burmistrz Rawy Mazowieckiej chce przełożenia terminu wyborów prezydenckich>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author