ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Bez kategorii

Czy warto teraz kupować mieszkanie w Łodzi? Mieszkania na sprzedaż łódź

mieszkania na sprzedaż łódź

MIESZKANIA NA SPRZEDAŻ ŁÓDŹ: Od dłuższego czasu cena mieszkań w Łodzi rośnie z miesiąca na miesiąc. Cena metra mieszkania w Łodzi potrafi przekraczać już 7 tys. zł. Czy w czasie epidemii koronawirusa kupować mieszkanie? Sprzedawać? Zarobimy, czy stracimy na kupnie nieruchomości w Łodzi w kwietniu 2020 roku.

Video marketing w mediach społecznościowych, czyli jak wykorzystać potencjał wideo i mediów społecznościowych do promowania firmy>>>

Mieszkania na sprzedaż Łódź. Ceny rosły. Czy teraz ceny mieszkań w Łodzi będą spadać?

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

Osoby zainteresowane rynkiem nieruchomości w Łodzi jeszcze kilka miesięcy temu zastanawiali się gdzie jest „sufit”, albo kiedy „bańka” pęknie. Ceny mieszkań w Łodzi rosły z miesiąca na miesiąc przynajmniej o kilka procent.

Mimo wybuchu globalnej epidemii koronawirusa one wciąż rosną. Na łódzkim rynku nieruchomości, mieszkania na sprzedaż pojawiają się cały czas. Cena mieszkań o wysokim standardzie w Łodzi, potrafi przekraczać 7 tys. zł za metr. A to już są ceny coraz bardziej zbliżone, do niektórych, mniej atrakcyjnych dzielnic w Warszawie.

Obserwujemy nieco mniejszą liczbę transakcji na rynku mieszkaniowym w Łodzi, ale nie znaczy to, że rynek ten zamarł, ani tym bardziej, że ceny nieruchomości w Łodzi spadły.

Rynek mieszkań w Łodzi złapał zadyszkę w czasie epidemii, ale nie załapał koronawirusa

Czy mniejszy ruch na rynku mieszkaniowym w Łodzi świadczy o tym, że niebawem ceny „polecą na łeb na szyję”?

Póki co nic na to nie wskazuje. Jest co prawda mniejszy ruch na rynku nieruchomości. Sprzedający nieco mniej mieszkań na sprzedaż wystawiają. Kupujący zaś trochę mniej mieszkań kupują. Jednak nie świadczy to o załamaniu się łódzkiego rynku nieruchomości.

Od połowy marca żyjemy w pewnego rodzaju izolacji. Każdy z nas ograniczył swoją aktywność do niezbędnego minimum. Wszelkiego rodzaju zakazy nie pozwalały nam poruszać się, a policja nawoływała, abyśmy nie wychodzili z domu. Trudno załatwić sprawę u notariusza, spotkać się z pośrednikiem kredytowym i złożyć wniosek kredytowy w banku, a nawet obejrzeć mieszkanie.

Powoli przyzwyczajamy się do nowej rzeczywistości, tym samym rynek mieszkań w Łodzi zacznie wracać do względnej normalności.

Czy teraz kupować mieszkanie w Łodzi? Czy kupno mieszkania to dobra inwestycja

Zapewne nikt nie udzieli dziś jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mieszkania na sprzedaż Łódź, to wciąż bardzo gorący temat. Warto jednak przeanalizować kilka czynników, które mogą wpływać na ceny mieszkań w Łodzi.

Analitycy przewidują, że ceny mieszkań w Łodzi – zwłaszcza na rynku wtórnym – mogą spaść, pod warunkiem, że epidemia potrwa wiele miesięcy.

Jak wygląda aktualna sytuacja, która może zachęcać do kupna mieszkania w Łodzi?Albo też zniechęcać do inwestycji w łódzkie nieruchomości mieszkaniowe?

  • Niskie stopy procentowe, czy tani pieniądz
  • Podwyższane przez banki marże dla kredytów hipotecznych
  • Banki zaostrzają politykę kredytową. Coraz trudniej o kredyt. BOŚ Bank oczekuje 40% wkładu własnego, a ING 30% wkładu własnego.
  • Niepewność na rynku pracy. Jak podaje GUS liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw w marcu wyniosła 6411,7 tys. i była o 34,2 tys. niższa niż miesiąc wcześniej.
  • Wysoka inflacja w Polsce (najwyższa w UE), a więc spadek wartości pieniądza
  • Niskie, niemal zerowe oprocentowanie lokal bankowych.
  • Mimo pandemii koronawirusa wciąż duże zainteresowanie kredytami hipotecznymi (co pokazują dane BIK).
  • Zamrożony ruch na rynku najmu krótkoterminowego.

Czynników wpływających na ceny mieszkań w Łodzi w czasie epidemii koronawirusa i w najbliższej przyszłości można by zapewne wymienić jeszcze wiele. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że w 2020 roku, mimo rekordowej liczby udzielonych przez baki kredytów hipotecznych, większość mieszkań kupowana była za gotówkę.

Mieszkania na sprzedaż Łódź. Chcesz wiedzieć więcej ile kosztują mieszkania na rynku wtórnym w Łodzi? Kliknij w ten link.

POSZUKUJESZ POKOJU DO WYNAJĘCIA W WARSZAWIE? Napisz na mail: rs@marketingmiejsca.com.pl Mieszkanie blisko stacji metra. Zadzwoń: 503 021 483.
Jeśli chcesz zamieścić reklamę przy tym artykule związaną z nieruchomościami i rynkiem mieszkaniowym w Łodzi – zadzwoń 503 021 483.

Cena mieszkań w Łodzi Jak kupić mieszkanie

Książka: “Nieruchomości. Jak kupić lub sprzedać mieszkanie i uzyskać kredyt hipoteczny?”>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author