Categories Miasto

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. 17-latek miał tylko prawo jazdy kategorii B1

Rawa Mazowiecka: Policjanci z rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie idącej przez przejście dla pieszych. Ponadto nie posiadał odpowiedniej kategorii prawa jazdy do kierowania samochodem. 17-latek odpowie za popełnione wykroczenia przed sądem.

28 czerwca 2022 roku o 15.00 policjanci z rawskiej drogówki jechali za kierowcą toyoty, który na skrzyżowaniu Alei Konstytucji 3-go Maja i ulicy Zwolińskiego nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, po którym szła kobieta.

Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Okazało się, że toyotą kierował 17-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego posiadający tylko kategorię prawa jazdy B1. Ta kategoria nie uprawnia do kierowania tym samochodem.

Z uwagi na popełnione wykroczenia policjanci zatrzymali kierowcy toyoty prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz nieustąpienie pierwszeństwa zostanie ukarany przez sąd.

Policja przypomina, że prawo jazdy kategorii B1 uprawnia jedynie do kierowania czterokołowcem lekkim (pojazdem samochodowym o ograniczonej masie, mocy silnika i prędkości), quadem oraz pojazdami przewidzianymi w kategorii AM, czyli motorowerem i lekkim quadem.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk KPP w Rawie

 

SZYBKA POŻYCZKA BEZ ZBĘDNYCH FORMALNOŚCI
w Rawie Mazowieckiej ul. Warszawska 6
tel. 507 72 98 01

reklama

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author