ubezpieczenia Rawa Mazowiecka
Categories Miasto

Koncert na orkiestrę, organy i solistów już 5 maja w Rawie

Już 5 maja o godz. 18:30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej odbędzie się wyjątkowy koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

Na koncert zapraszają: Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Piotr Irla, proboszcz Parafii NP NMP ks. prałat Bogumił Karp oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Grzegorz Klimczak.

Kiedy? 5 maja 2023, godz. 18:30

Gdzie? Kościół pw. NP NMP w Rawie Mazowieckiej, wstęp wolny.

ORKIESTRA KONCERTOWA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO Swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej, pełniąc głównie funkcje paradne, by po dwudziestu latach stać się Centralną Orkiestrą Reprezentacyjną Wojska Polskiego. W tym czasie doskonaliła swój profil artystyczny i wzbogacała repertuar oraz instrumentarium. W 1989 roku otrzymała nazwę: Orkiestra Koncertowa Wojska Polskiego im. Stanisława Moniuszki. W 2004 roku została włączona w skład Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów zarówno muzyki rozrywkowej jak i klasycznej. Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Dokonała również wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Utwory muzyki polskiej i światowej znalazły się na ponad 20 płytach. Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki. Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

Orkiestrę poprowadzi ppłk Marcin ŚLĄZAK

Soliści: prof. Roman PERUCKI – organy

Natalia WINNIK – mezzosopran

Maciej GRONEK – tenor

Jan KIERDELEWICZ – bas/narrator

Katarzyna SOJA – narracja.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author