Categories Miasto

Niebawem zostanie otwarta ul. Wyszyńskiego. Od grudnia w Rawie nowa organizacja ruchu

Po położeniu warstwy wiążącej, zostanie otwarty przejazd przed urzędem miasta, ulicą Kardynała S. Wyszyńskiego do Pl. Wolności. Nowa organizacja ruchu w centrum Rawy zostanie wprowadzona oficjalnie w grudniu.

Na początku grudnia w centrum Rawy zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Zostaną ustawione nowe znaki pionowe i namalowane oznakowanie poziome. Warto więc już niebawem bacznie przyglądać się znakom. Wraz z wprowadzeniem nowej organizacji, zostanie też uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z Miłą i Krakowską (Pl. Piłsudskiego).

W najbliższych dniach zostanie położona masa wiążąca od ul. Krakowskiej, przed urzędem miasta i na ul. Kardynała S. Wyszyńskiego aż do Pl. Wolności. Wtedy zostanie też otwarty przejazd tymi ulicami, dzięki czemu dużo łatwiej będzie przejechać przez centrum miasta w obu kierunkach.

Nie oznacza to jednak końca utrudnień w centrum Rawy.

Wraz z otwarciem ul. Wyszyńskiego, zostanie zamknięty fragment ul. Polnej od ul. Konstytucji do Mickiewicza, wraz z ulicą Mickiewicza. Będzie tu budowana kanalizacja deszczowa, aby wreszcie rozwiązać problem zalewania tej części miasta podczas ulewnych opadów deszczu.

Po zakończeniu tych prac i otwarciu ul. Mickiewicza oraz Polnej, ekipa przeniesie się pod starostwo i na ul. Armii Krajowej.

Dopiero po wykonaniu prac po obu stronach Pl. Wolności, zamknięty zostanie przejazd przez jego środek, a ruch będzie odbywał się wokół niego (już docelowo). Zamknięcie przejazdu przez środek Pl. Wolności planowany jest na przełomie listopada i grudnia. Jak widać na poniższej mapce docelowo przejazdu przez środek Pl. Wolności nie będzie.

Więcej o nowej organizacji ruchu w Rawie napiszemy w najbliższym wydaniu gazety „KochamRawe.pl – magazyn opinii”, która ukaże się w nakładzie 8 tys. egz. już 28 października.

Poniżej mapka, na której widać jak będzie zorganizowany ruch w centrum i które ulice pozostają, a które m.in. na Pl. Piłsudskiego całkowicie znikają z mapy miasta.

mapa rewitalizacja organizacja ruchu w Rawie kochamrawe

Jak będzie wyglądać organizacja ruchu w centrum Rawy po rewitalizacji, pisaliśmy też w artykule pod tym linkiem>>>


ulica wyszynskiego w Rawie organizacja ruchu w rawie kochamrawe kocham rawę

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author