Categories Miasto

Skrzyżowania z nową sygnalizacją świetlną w Rawie i zmiana organizacji ruchu w centrum

Sygnalizacja świetlna zostanie wybudowana na skrzyżowaniu ulic: Miłej z Warszawską i Placu Piłsudskiego (Krakowskiej) również z ul. Warszawską. Władze samorządowe zabiegają też o budowę sygnalizacji także na innym niebezpiecznym skrzyżowaniu. Jak zmieni się organizacja ruchu w centrum po rewitalizacji? Przeczytaj poniżej.

Zobacz nowe bloki Rawsko Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Mszczonowskiej i Białej w Rawie Mazowieckiej

– Prace na ulicy Miłej musimy zakończyć i rozliczyć w pierwszym półroczu tego roku. Aktualnie czekamy, aż zaplanowane i uzgodnione prace wykona energetyka. Bez nich nie możemy ułożyć chodników. Mam nadzieję, że zakład energetyczny szybko przeprowadzi swój zakres prac, abyśmy i my mogli zakończyć inwestycję – wyjaśnia Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Jednym z elementów prac na ulicy Miłej (która będzie jednokierunkowa z możliwością wyjazdu na ul. Warszawską zarówno w lewą jak i prawą stronę) będzie wybudowanie w najbliższych miesiącach sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Warszawską.

Niespełna 200 m dalej powstanie kolejne skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Zostanie ono wybudowane pod koniec rewitalizacji przestrzeni miejskiej centrum na skrzyżowaniu ul. Krakowskiej z Warszawską.

Sygnalizacje przy ul. Miłej i Krakowskiej będzie zsynchronizowana, aby kierowcy nie musieli co chwilę czekać na zmianę świateł.

Przedstawiciele władz samorządowych naszego miasta i powiatu chcą zaproponować Zarządowi Dróg Wojewódzkich, budowę w naszym mieście jeszcze jednego skrzyżowania, na którym ruchem będzie kierować sygnalizacja świetlna. Mowa o wyjeździe z ulicy Targową na ulicę Zamkowa Wola. Kiedy sygnalizacja świetlna mogłaby zostać tam uruchomiona? Tego jeszcze nie wiadomo.

Organizacja ruchu w centrum Rawy po rewitalizacji

Wielu mieszkańców Rawy Mazowieckiej wciąż nie wie jak będzie wyglądała organizacja ruchu w centrum miasta po rewitalizacji. Najważniejsza zmiana będzie polegać na tym, że nie będzie jak dotychczas przejazdu przez środek Pl. Piłsudskiego. Ruch dwustronny będzie obowiązywał na ul. Warszawskiej tylko w kierunku ulicy Łowickiej. Ulica Krakowska będzie jednokierunkowa (od wspomnianej sygnalizacji w kierunku ul. Mickiewicza). Jednokierunkowa będzie też ulica Wyszyńskiego. Nią dojedziemy z Pl. Wolności, pod ratuszem do ulicy Krakowskiej z nakazem skrętu w prawo, albo w ulicę Kilińskiego, która też będzie jednokierunkowa – podobnie jak ulica Miła.

Przykładowo, chcąc z os. Zamkowa Wola dojechać np. na pocztę, będziemy mogli pojechać albo od razu ulica Targową, albo – jeśli pojedziemy ul. Warszawska do centrum, wówczas będziemy mogli skręcić w ul. Krakowską, a następnie w ulicę Mickiewicza do Pl. Wolności. Inna trasa prowadzić będzie ulicami: Warszawską, Łowicką, Kolejową i Faworną do Kościuszki.

Nowy układ komunikacyjny w zabytkowym centrum Rawy Mazowieckiej

Główne zmiany i założenia:

» ulica Wyszyńskiego stanie się jednokierunkowa z jazdą od Pl. Wolności do Pl. Piłsudskiego

» ulica Krakowska będzie jednokierunkową, z jazdą od ulicy Warszawskiej do ul. Mickiewicza

» ulicą Miłą pojedziemy w jednym kierunku, w stronę ulicy Warszawskiej

» na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Krakowską i ulicy Warszawskiej z ulicą Miłą stanie zsynchronizowana ze sobą sygnalizacja świetlna

» ulica Mickiewicza pozostanie ulicą dwukierunkową

» przewidziano ponad 300 miejsc parkingowych, uwzględniając miejsca postojowe na terenie objętym projektem i na planowanym parkingu przy ul. Słowackiego.

Do centrum można będzie dojechać również autobusem miejskim. Zaprojektowano 4 zatoki autobusowe na ulicach: Krakowskiej, Miłej, Mickiewicza i Kościuszki.

Książka o najpopularniejszych sportowcach Rawy i Powiatu Rawskiego. Sprawdź gdzie kupić>>>

Na poniższej mapie, czerwonymi strzałkami, zaznaczono organizację ruchu w centrum Rawy po rewitalizacji.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author