Categories Bez kategorii

Niezwykłe ferie w Rawie Mazowieckiej i województwie łódzkim

Ferie zimowe nadchodzą wielkimi krokami. Jak je spędzić w Rawie Mazowieckiej i województwie łódzkim? Oczywiście odwiedzając fantastyczne miejsca, których powstanie było możliwe dzięki Funduszom Europejskim!

Biblioteka dla dzieci w Rawie Mazowieckiej

Oddział dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej mieści się w przepięknym i niedawno odrestaurowanym budynku wchodzącym w skład Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dziecięca biblioteka jest prowadzona w niezwykle ciekawy i przykuwający uwagę najmłodszych sposób, o czym można przekonać się chociażby za pośrednictwem jej facebookowego profilu. Warto zostać obserwatorem profilu, aby być na bieżąco z feryjnymi wydarzeniami organizowanymi przez bibliotekę. Dzieciaki w trakcie ferii czeka w rawskiej placówce mnóstwo dobrej zabawy, której dostarczy im choćby wspólne czytanie bajek.

Rewitalizacja kompleksu parafialnego w Rawie Mazowieckiej pochłonęła olbrzymie środki – prawie 22 miliony złotych. 14,5 miliona tej kwoty pokryło dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Ulica Żywiołów w EC1

Za największą atrakcję dla dzieci (i nie tylko dla nich!) w województwie łódzkim bez dwóch zdań uchodzi Centrum Nauki i Techniki EC1. Budynek, w którym jeszcze do 2000 roku mieściła się elektrownia, dzisiaj stanowi siedzibę najwspanialszego centrum edukacyjno-naukowo-kulturalnego w Polsce. EC1 ciągle się rozrasta, a ostatnią nowością w jego murach jest Ulica Żywiołów. Co to takiego? Nowa ścieżka edukacyjna poświęcona pięciu żywiołom: wodzie, ogniu, powietrzu, życiu i ziemi. Dzieci poszerzają wiedzę na ich temat poprzez kapitalną, polegającą na eksperymentach, zabawę.

Na Ulicę Żywiołów składają się m.in. takie atrakcje jak Galeria Żywiołów i Zaułek Tajemnic. Galeria Żywiołów to prawdziwe królestwo zagadek, w którym dzieci znajdą mnóstwo iluzji optycznych i innych zaskoczeń. Na czym z kolei polega zabawa w Zaułku Tajemnic? Na odnalezieniu drogi do wyjścia! A wcale nie będzie to łatwe. Przydadzą się wyobraźnia, umiejętności matematyczne oraz spostrzegawczość.

Ulica Żywiołów to jeden z punktów półkolonii organizowanych przez EC1 z okazji ferii zimowych. Na dzieci, które wezmą w nich udział, czekają również gry, warsztaty integracyjne, zwiedzanie wystaw, zajęcia w laboratorium oraz seanse w Planetarium i Kinie Sferycznym. Więcej informacji na temat półkolonii znajdziesz tutaj.

Termy Uniejów

Opisując możliwości spędzenia ferii zimowych w województwie łódzkim, nie sposób nie wspomnieć o termach w Uniejowie. Uniejowski obiekt to gwarancja doskonałej zabawy dla absolutnie całej rodziny. Warto przy tym dodać, że nie musi to być wcale zabawa polegająca na pluskaniu się w jednym z basenów. Na terenie kompleksu działają bowiem również sauny, lodowisko, tężnia solankowa i kręgielnia.

Imponujące wrażenie robi także otoczenie Term Uniejów. Miłośnicy spacerów z pewnością docenią kilkukilometrową przechadzkę alejkami zabytkowego parku, który niedawno został odrestaurowany. Zachwyt spacerowiczów wzbudzą również znajdujące się po obu stronach Warty bulwary.

Więcej informacji na temat Term Uniejów znajdziesz na oficjalnej stronie kompleksu, która jest dostępna pod adresem https://www.termyuniejow.pl/.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author