Categories Bez kategorii

Jak czyścić tapicerkę samochodową w prosty sposób?

Zaglądając do wnętrza każdego samochodu, zobaczysz mnóstwo materiałów, tkanin i powierzchni, z których składa się kabina auta. Na pierwszy rzut oka, czyszczenie tapicerki samochodowej wydaje się trudne i nie do zrobienia samemu. Przekonaj się, czy tak jest w rzeczywistości.

Czyszczenie tapicerki jest łatwiejsze, niż myślisz – sprawdź!

Pomimo twoich początkowych obaw i niepokoju, czyszczenie wnętrza samochodu jest znacznie łatwiejsze i prostsze, niż ci się wydaje. Do czyszczenia tapicerki nie potrzeba dziesiątek płynów i szczotek. Nie potrzebujesz myjki wysokociśnieniowej czy odkurzacza piorącego o ogromnej mocy. Jeśli tapicerka nie jest zabrudzona mocno inwazyjną substancją, jak na przykład olej samochodowy to nie musisz jechać do profesjonalnego punktu czyszczenia tapicerki.

Tapicerkę samochodową umyjesz w znacznie prostszy sposób, nie wydając na to setek złotych. Używając profesjonalnych, dedykowanych środków chemicznych twój budżet mógłby zostać niepotrzebnie nadwyrężony.

Do porządnego umycia tapicerki będziesz potrzebował:

Uniwersalnych środków czyszczących, które z powodzeniem mogą zastąpić wiele dedykowanych i drogich środków czyszczących. Środki te po wykorzystaniu będą ci zalegać na półce w garażu, bo nie przydadzą się do niczego innego. Będą to na przykład: dedykowane środki do czyszczenia skóry samochodowej, ogólne szampony tapicerskie, szampony do dywanów i inne podobne specyfiki.

Używanie właściwego uniwersalnego środka czyszczącego wraz z zestawem kilku szczotek nie tylko zapewni ci bardzo dobry rezultat, ale znacznie ułatwi samą procedurę czyszczenia.

Korzystanie z uniwersalnego środka czyszczącego pozwala również zaoszczędzić pieniądze dzięki zastosowaniu jednego produktu. Ma on wszechstronne działanie i jest wysokiej jakości. Gdy zrobisz już czyszczenie tapicerki, z powodzeniem wykorzystasz go do innych prac nie tylko związanych z autem.

Jak krok po kroku skutecznie wyczyścić tapicerkę samochodową?

Poniżej w kilku punktach podpowiadamy, jak powinno wyglądać czyszczenie tapicerki. Tapicerkę wyczyścisz szybko i skutecznie:

  1. Zacznij od jej dokładnego odkurzenia. To bardzo ważne, ponieważ im więcej zanieczyszczeń i brudu usuniesz przed zmoczeniem tapicerki tym lepiej.
  2. Spryskaj wstępnie odkurzony obszar środkiem czyszczącym, intensywnie szoruj szczotką, a na koniec dokładnie wytrzyj ręcznie ściereczką z mikrofibry.
  3. Nie używaj zbyt dużej ilości środka chemicznego. Delikatna aplikacja przyniesie o wiele lepsze rezultaty.
  4. Na obszarach mocno zabrudzonych czynność powtórz od 2 do 5 razu, aż pozbędziesz się ostatnich drobinek brudu i kurzu.

5. Uważaj, by zbytnio nie zmoczyć tapicerki. Środek najlepiej nakładać gąbką uprzednio go spieniając. Piana ma takie same właściwości czyszczące jak wodny roztwór środka chemicznego, ale nie zmoczy tapicerki.

Pamiętaj, że czyszczenie tapicerki samochodowej, dywaników i innych tkanin w aucie nie jest procedurą jednorazową. Chcąc zachować tapicerkę w nieskazitelnej czystości, procedurę musisz powtarzać przynajmniej co kilka miesięcy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author