Categories Powiat

Nowe łóżka i stół operacyjny dla szpitala od samorządów i WOŚP

30 nowych łóżek dla pacjentów i nowoczesny stół operacyjny trafi do Szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Placówkę wsparły władze miasta i gminy Rawa Mazowiecka, gminy ościenne oraz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy: w sierpniu tego roku Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka SPZOZ im. św. Ducha w Rawie wystosowała do wszystkich gmin powiatu apel o wsparcie finansowe zakupu łóżek dla oddziałów placówki. To była absolutna konieczność, ponieważ łóżka, którymi dysponował szpital były mocno wyeksploatowane – niektóre z liczyły kilkadziesiąt lat.

Apel przyniósł skutek. Gminy ościenne, których mieszkańcy leczą się w szpitalu w Rawie Mazowieckiej zebrały kwotę, która pozwoli na kupno 10 nowych łóżek z szafkami. Ale to nie wszystko. Apel dotarł bowiem do Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w odpowiedzi zaproponowała szpitalowi przekazanie kolejnych 20 łóżek.

– To dla nas wspaniałe wiadomości – mówi dyrektor Małgorzata Leszczyńska. – Rocznie leczymy ponad cztery tysiące pacjentów z całego powiatu, a jednocześnie tegoroczne koszty prowadzenia placówki ze względu na epidemię znacznie wzrosły. Musimy przecież na bieżąco kupować i wymieniać środki zapewniające bezpieczeństwo epidemiologiczne zarówno pacjentów, jaki i personelu medycznego. A nie ma co ukrywać, ceny tego sprzętu znacznie wzrosły.

Z kolei władze miasta Rawa Mazowiecka postanowiły w porozumieniu ze szpitalem kupić do placówki nowy stół operacyjny. Ten, którym obecnie dysponuje szpital wymagał wymiany, ma również kilkadziesiąt lat.

Zarówno łóżka, jak i stół operacyjny znajdą się na wyposażeniu szpitala do końca 2020 roku.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author