ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Ukradli pół miliona. Grozi im 10 lat więzienia

kredyt hipoteczny jak dostać

Policjanci zatrzymali 24-latka z Warszawy oraz 28–latka mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, którzy wypłacili z jednego z banków na terenie powiatu rawskiego ponad pół miliona złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji w rawskiej komendzie ustalili współsprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do jednego z przedsiębiorców z powiatu piotrkowskiego.

W 2018 roku łupem sprawców padło pół miliona złotych, które mężczyźni wypłacili z jednego z banków na terenie powiatu rawskiego.

W czerwcu 2019 roku policjanci ustalili i zatrzymali pierwszego z mężczyzn, do którego należał rachunek bankowy, na który skradzione pieniądze zostały przelane i który wypłacił je z banku.

W stosunku do 24–letniego mieszkańca Warszawy w 2019 roku sąd na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Policjanci jednak na tym nie poprzestali i dążyli do ustalenia drugiego ze sprawców. Ustalali i przesłuchiwali kolejnych świadków, przeprowadzali okazania wizerunków, analizowali zgromadzony materiał, w tym powiązania numerów telefonów występujących w sprawie. Doprowadziło to do ustalenia i zatrzymania drugiego ze sprawców.

28–letniemu mieszkańcowi powiatu piaseczyńskiego prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania przychylając się do wniosku prokuratora.

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Małgorzata Lewandowska z KPP w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author