Categories Miasto

Nowoczesny sprzęt na bloku operacyjnym rawskiego szpitala

Władze miasta przekazały rawskiemu szpitalowi nowoczesny sprzęt do laparoskopii, który trafił na blok operacyjny. Wartość sprzętu to 192 tys. zł. Miasto doposażyło w tym roku szpital Św. Ducha w Rawie sprzętem o wartości niemal 400 tys. zł.

Na bloku operacyjnym pojawił się nowoczesny sprzęt do laparoskopii: kamera medyczna Full HD, monitor medyczny, źródło światła, insuflator, pompa laparoskopowa, wózek aparaturowy, optyki laparoskopowe, narzędzia laparoskopowe, o łącznej wartości ponad 192 tys. zł. Zestaw sprzętu medycznego stanowi własność Miasta Rawa Mazowiecka i został nieodpłatnie użyczony szpitalowi przez burmistrza Rawy – Piotra Irlę.

– Cieszymy się, że możemy pomóc. Wszak szpital znajduje się na terenie miasta i świadczy usługi oraz pomoc naszym mieszkańcom, stąd też my, jako władze miasta w miarę naszych możliwości finansowych, staramy się wspierać szpital, aby poziom świadczonych w nim usług był coraz wyższy – mówił podczas przekazania sprzętu Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej. – Nie życzę mieszkańcom Rawy Mazowieckiej, aby musieli z tego sprzętu korzystać, niemniej jeśli zdarzy się taka potrzeba, chciałbym, aby mieszkańcy miasta byli diagnozowani i operowani na sprzęcie możliwie najwyższej jakości – dodał burmistrz Irla.

To nie pierwszy sprzęt, który w tym roku kupiło dla szpitala miasto. W czerwcu władze miasta przekazały rawskiej lecznicy m.in: videogastroskop HD, videogastroskop nosowy, videokolonoskop HD. Ten nowoczesny sprzęt wykorzystywany jest w badaniach gastroskopii i kolonoskopii, pomagając m.in. we wczesnej diagnostyce raka jelita grubego.

– Chcę serdecznie podziękować za taką pomoc, bo jest to pierwsza tak duża pomoc i wspólne działanie dla dobra naszych mieszkańców od wielu lat – podkreślał Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego. – Szpital jest potrzebny, o czym świadczą nadwykonania. Pacjenci korzystają z usług naszego szpitala. I smuci tylko fakt, że służba zdrowia jest tak głęboko niedofinansowana – podkreślił starosta, przypominając, że każdego roku władze powiatu umarzają szpitalowi kilka milionów złotych zadłużenia.

Jak pisaliśmy jakiś czas temu od 1 grudnia w szpitalu funkcjonują dwie nowe poradnie specjalistyczne>>>

(Posłuchaj rozmowy z burmistrzem Rawy Mazowieckiej – Piotrem Irlą)

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author