Categories Miasto

Nowoczesny sprzęt trafił do rawskiego szpitala

Samorząd Rawy Mazowieckiej przekazał rawskiemu szpitalowi nowoczesny sprzęt do kolonoskopii, umożliwiający m.in. wczesne wykrywanie raka jelita grubego. Samo badanie na nowym sprzęcie będzie również mniej nieprzyjemne dla pacjentów.

Po lewej stronie stara, grubsza sonda, a po prawej nowa od właśnie przekazanego szpitalowi sprzętu.
Po lewej stronie stara, grubsza sonda, a po prawej nowa od właśnie przekazanego szpitalowi sprzętu.

Miasto Rawa Mazowiecka przekazało sprzęt do pracowni endoskopii rawskiego szpitala: videogastroskop HD, videogastroskop nosowy, videokolonoskop HD, automatyczną myjnię endoskopową, ssak endoskopowy, monitor medyczny. Wartość sprzętu to niemal 200 tys. zł.

– W miarę możliwości finansowych miasta, będziemy starali się wspierać szpital, bo przecież on znajduje się w Rawie i służy naszym mieszkańcom. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy na miejscu mogli być diagnozowani na dobrej jakości sprzęcie – deklarował Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Burmistrz przypomina, że kolejny sprzęt za kolejnych 200 tys. zł dla szpitala zostanie zakupiony przez rawski samorząd już w najbliższych miesiącach.

Nowoczesny videogastroskop umożliwi przede wszystkim wczesne wykrywanie raka jelita grubego. – Profilaktyka raka jelita grubego, to przede wszystkim badanie kolonoskopowe. Nie da się we wczesnym stadium inaczej wykryć raka, jak tylko dzięki temu właśnie badaniu. Mając takiej jakości sprzęt, będziemy mogli raka wykryć i podjąć wczesne leczenie, co daje oczywiście zawsze dużo większe szanse na wyleczenie – zapewnia gastrolog, Marcin Adamczyk z rawskiego szpitala.

– Ten sprzęt, ofiarowany przez samorząd Rawy, jest przykładem dobrej współpracy. Mamy personel i pacjentów, a to świadczy, że szpital w Rawie jest potrzebny i mam nadzieję, że wartość kontraktu z NFZ będzie cały czas zwiększana – podsumował Józef Matysiak, starosta rawski.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author