Categories Powiat

Od 10 października cała Polska w żółtej strefie. Jakie zasady będą obowiązywać?

Już od soboty znów wszyscy będziemy musieli zasłaniać usta i nos we wszystkich miejscach publicznych, w tym na wolnym powietrzu (na ulicy). Cała Polska w żółtej strefie. Podajemy jakie zasady będą nas obowiązywać od soboty.

Dziś (8.10) Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby COVID-19 wykryto u 4280 osób.

W powiecie rawskim aktualnie chorych jest 18 osób z czego 5 leczonych jest w szpitalu. W kwarantannie na terenie naszego powiatu przebywają 133 osoby.

Ze względu na gwałtowne wzrosty zakażeń, premier wprowadza od soboty (10 października) nowe obostrzenia na terenie całego kraju. Najbliżej nas, powiat bełchatowski i Piotrków Trybunalski, od soboty będą znajdować się w strefie czerwonej.

Najważniejsze zasady, które będą nas obowiązywać od najbliższej soboty:

Zasłanianie nosa i ust we wszystkich miejscach publicznych (także na wolnym powietrzu) – policja ma stosować zasadę “zero tolerancji” – osoby nie noszące maseczek będą karane, bez maseczek będą mogły być tylko osoby posiadające przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie;

Imprezy rodzinne – maksymalna liczba gości podczas imprez (w tym podczas wesel) to 75 osób – w nadchodzący weekend będzie można zrobić jeszcze imprezę na dotychczasowych zasadach przy większej liczbie gości (osoby, które zaplanowały wesele lub komunie na ten weekend nie muszą odwoływać zaproszonych gości);

Wydarzenia kulturalne w pomieszczeniach ograniczone do 25% publiczności;

Restauracje/gastronomia – 1 klient na 4 m kw. czynne będą tylko do godz. 22;

Siłownia – 1 osoba na 7 m kw.;

Kina – 25% publiczności;

Kościoły – nic się nie zmienia jeśli chodzi o liczbę osób uczestniczących w mszach św. (obowiązuje jak dotychczas zakrywanie ust i nosa).

Co do zasad funkcjonowania szkół premier o stosownych zmianach będzie informował w najbliższą sobotę (10.10). Jednocześnie premier zaznaczył, że jeśli sytuacji związanej z rozwojem pandemii nie uda się powstrzymać, będą nakładane kolejne obostrzenia.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author