Categories Powiat

Oddział „covidowy” w rawskim szpitalu będzie miał aż 41 łóżek

Powiększa się oddział chorób zakaźnych w szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Najpóźniej od przyszłego tygodnia będzie mieścił się w oddzielnym budynku i docelowo ma liczyć łącznie 41 łóżek, przeznaczonych dla pacjentów chorych na Covid – 19.

– Otrzymaliśmy decyzję Wojewody Łódzkiego o konieczności powiększenia stworzonego wcześniej oddziału zakaźnego – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorska SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie. – Przypominam, że działa on w naszym szpitalu od 10 października i liczy w tej chwili 15 łóżek. Powiększenie oddziału wymusza jednak na nas sporą reorganizację placówki. Z powodów lokalizacyjnych musimy wstrzymać pracę oddziału chorób wewnętrznych, czyli interny.

Oddział „covidowy” zajmie bowiem cały oddzielny budynek, w którym mieści się „interna”, na którą wstrzymano już przyjęcia. Większość tamtejszych pacjentów na szczęście może zostać wypisanych do domów – ich leczenie dobiega końca. Jeśli będzie taka konieczność – pojedynczy pacjenci – wymagający hospitalizacji – zostaną przeniesieni na teren oddziału pulmonologii.

Dyrektor Małgorzata Leszczyńska: – Dzięki zajęciu oddzielnego budynku, pacjenci z Covid-19 będą całkowicie odseparowani od reszty oddziałów, co jest najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Prace reorganizacyjne dobiegają już końca, więc będziemy gotowi na przyjmowanie nowych chorych z SARS-CoV-2.

Oddział zacznie działać 20 lub 23 listopada. Dotychczas do szpitala im. Św. Ducha w Rawie trafiło 15 pacjentów z Covid-19.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author