Categories Powiat

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Rawie. Starostwo kupiło sprzęt za prawie pół miliona złotych

Rawa Mazowiecka będzie miała wreszcie Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. W środę, 26 maja, szpital im. św. Ducha przeszedł ostatnią, skończoną pozytywnym wynikiem kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia w tej sprawie. Przypomnijmy, że OIOM-u w Rawie nigdy dotąd nie było.

Oddział z czterema łóżkami rozpocznie pracę już 1 lipca. Gdy powstanie nowy pawilon szpitala, zostanie przeniesiony na stałe właśnie do nowoczesnego skrzydła.

– Bardzo nam zależało na zorganizowaniu oddziału intensywnej opieki medycznej tu, na miejscu, w naszym szpitalu – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Pacjenci z nagłymi, szczególnymi przypadkami byli dotąd transportowani innych szpitalu w województwie, głównie do Łodzi. Teraz udzielimy im pomocy znacznie szybciej, a w takich przypadkach liczy się dosłownie każda minuta.

Więcej o rozbudowie rawskiego szpitala przeczytasz tutaj>>>

Józef Matysiak, starosta rawski

W związku z tym, że Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił konkurs na czterołóżkowy oddział intensywnej terapii, który chcemy utworzyć w rawskim szpitalu, zaistniała konieczność doposażenia placówki w niezbędny sprzęt. Powiat przeznaczył na ten cel 500 tys. zł. Sprzęt został zakupiony i przekazany szpitalowi. Teraz czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez NFZ.

Po rozbudowie szpitala OIOM zostanie przeniesiony do nowego skrzydła. Przypomnę, że Zarząd Powiatu Rawskiego podpisał umowę z firmą Szymbud, która ma zrealizować inwestycję związaną z rozbudową Szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Była to najtańsza oferta. Firma przedstawiła harmonogram prac i zakładamy, że zgodnie z nim i specyfikacją, za półtora roku, czyli ok. listopada 2022 roku będziemy mieli w Rawie nowy blok operacyjny. W związku z tym, że inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, myślę, że ok. dwóch miesięcy firma będzie potrzebowała na przygotowanie niezbędnej dokumentacji i w wakacje ekipy budowlane będą mogły pojawić się na placu budowy.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author