Categories Miasto

Oddział pediatryczny rawskiego szpitala zmienia swój wygląd

Do użytku, po gruntownym remoncie, została oddana “erka” na oddziale dziecięcym rawskiego szpitala. Wygląd zmieniła również świetlica. Jest czysto, kolorowo i optymistycznie.

– Możemy sobie mówić, że szpital jest nam niepotrzebny, że znajduje się w złej sytuacji i dlatego patrzymy na niego obojętnie, dopóki któregoś dnia nasze własne dziecko nie będzie potrzebowało nagłej pomocy. Gdy nie będzie czasu, aby wieźć go do Łodzi czy Warszawy. Tego oczywiście nikomu nie życzę i chciałbym, aby oddział dziecięcy świecił pustkami, a wszystkie dzieciaki z Rawy i powiatu zawsze były zdrowe. Jednak jeśli już jakieś dziecko trafi na oddział dziecięcy rawskiego szpitala, chciałbym, aby było leczone w dobrych warunkach i optymistycznym, wręcz bajkowym otoczeniu – tłumaczy Mariusz Kozłowski, prezes Stowarzyszenia „Rawa i Przyjaciele”, które od wiosny tego roku prowadzi remont oddziału pediatrycznego w rawskim szpitalu.

W ostatnich dniach został praktycznie zakończony remont świetlicy na pediatrii. Na ścianach pojawiły się postacie z filmu animowanego „Madagaskar”. Ustawiono również nowe meble. Niebawem w świetlicy pojawi się sprzęt audiowizualny (telewizor i odtwarzacz blu ray) oraz oświetlenie.

To właśnie przy jej remoncie pracowali m.in. nauczyciele w czasie strajku, co przebiło się nawet do ogólnopolskich mediów.

Ale świetlica to nie jedyne pomieszczenie wyremontowane przez wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Swój wygląd zmieniła także „erka” na oddziale dziecięcym. Na ścianach pojawiły się kolorowe kolibry, zamontowano klimatyzację oraz zakupiono nowe, wygodne, specjalistyczne łóżko.

W minionym tygodniu do szpitala dotarły dwie wagi dla maluchów podarowane przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koszt jednej z nich to ok. 6 tys. zł. Stowarzyszenie będzie starać się o leżanki dla rodziców – również z WOŚP.

Pieniądze, dzięki którym będzie można wyremontować kolejne sale na oddziale dziecięcym i kupić łóżka dla dzieci, można cały czas wpłacać na konto Stowarzyszenia „Rawa i Przyjaciele” (nr konta: 34114020040000330278398237). W wielu sklepach i zakładach pracy pojawiły się także specjalne puszki, do których także można wrzucać pieniądze. Zaś z przedstawicielami stowarzyszenia będzie się można spotkać na zamku podczas Dni Rawy, aby dowiedzieć się więcej o potrzebach oddziału pediatrycznego, a potrzeby są naprawdę duże ponieważ tylko jedno łóżko z materacem i stolikiem kosztuje ok. 3 tys. zł, a jest ich potrzebnych na oddziale przynajmniej 10 sztuk.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author