Categories Miasto

„Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”. Wymień odpady na choinkę w dniach 16-17 grudnia

ZGO Aquarium razem z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji  pod hasłem „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”, która będzie realizowana w PSZOK ZGO Pukinin w dniach 16-17 grudnia 2023 r.

Zrób świąteczne porządki i miejsce na choinkę – elektroodpady lub surowce wtórne wymień na drzewko. Spółka ZGO Aquarium wspólnie z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka proponuje świąteczną wersję znanej już akcji „Drzewko za surowce”. To propozycja dla mieszkańców Rawy Mazowieckiej oraz gmin: Rawa Mazowiecka, Regnów i Kowiesy.

Akcja „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”  organizowana jest przez ZGO Aquarium Sp. z o.o., a odpady, w zamian za które będzie można dostać choinkę, należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Pukinin nr 140 w dniach 16 – 17 grudnia.2023 roku w godz. 7:00-15:00.

Kto może wziąć udział w akcji?

Zbiórka surowców wtórnych w zamian za choinki adresowana jest do mieszkańców Miasta Rawa Mazowiecka, Gminy Rawa Mazowiecka, Gminy Kowiesy oraz Gminy Regnów, którzy posiadają nieruchomość / mieszkają na terenie danej gminy oraz wnoszą do ww. gminy opłaty za gospodarowanie odpadami z tej nieruchomości.

Jakie surowce można wymienić na choinkę?

– choinka – za min. 10 kg surowców wtórnych (butelki pet, opakowania szklane, makulatura, puszki aluminiowe) lub

– choinka – za min. 10 kg kompletnych elektroodpadów (np. telewizor, monitor, żelazko, toster, mikser, laptop itp.) lub 1 kompletny duży sprzęt AGD/RTV (lodówka, pralka )

Odpady będą ważone na legalizowanej wadze na terenie PSZOK w ZGO Pukinin.

Jedna choinka przysługuje na jedno gospodarstwo domowe.

Ilość drzewek w akcji ograniczona.

Jaki jest cel akcji?

  • Zwiększenie świadomości proekologicznej wśród mieszkańców Miasta Rawy Mazowieckiej, Gminy Rawa Mazowiecka, Gminy Regnów oraz Gminy Kowiesy
  • Rozpropagowanie wśród mieszkańców świadomości o możliwości bezpłatnego oddawania odpadów do PSZOK.
  • Aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Co zrobić z choinką po świętach?

Po świętach, wszystkie choinki, nie tylko te pochodzące z akcji „Odpady segregujesz choinkę otrzymujesz”, będzie można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Pukininie. W ramach pracy kompostowni Spółka przetworzy choinki na polepszacz gleby „PUKININ-ek”, który można wykorzystać np. przy zakładaniu trawników, nawożeniu pół, uprawa roślin ozdobnych itp.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author