Categories Powiat Rawski

Ogłaszamy konkurs literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych na opowiadanie o ziemi rawskiej

Redakcja gazety i portalu KochamRawe.pl z miłości do Ziemi Rawskiej ogłasza konkurs literacki dla dzieci, młodzieży i dorosłych z ziemi rawskiej pod honorowym patronatem: Piotra Irli– burmistrza Rawy Mazowieckiej, Józefa Matysiaka – starosty rawskiego i Wacława Jacka Adamczyka – burmistrza Białej Rawskiej. Chwytajcie za klawiatury i piszcie opowiadania!

Partnerzy, patroni i współorganizatorzy konkursu literackiego:

Ogłaszamy drugą edycję konkursu literackiego na najciekawsze opowiadania, których fabuła będzie związana z ziemią rawską. Konkurs kierujemy do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i do dorosłych.

Najciekawsze opowiadania wydamy w formie książki drukowanej i ebooka. Trafią one do ogólnopolskiej dystrybucji, czyli będą dostępne w najpopularniejszych księgarniach internetowych w Polsce. Może więc być to Twój debiut literacki, a na pewno jest to świetna promocja Rawy Mazowieckiej i ziemi rawskiej.

W 2019 roku, w ramach podsumowania pierwszej edycji naszego konkursu, wydaliśmy książkę „Pewnego razu w Rawie…” – możesz bardzo szybko znaleźć ją w internecie.

Najważniejsze informacje dotyczące konkursu:

Jeśli jesteś uczniem szkoły znajdującej się na naszym terenie, mieszkańcem powiatu rawskiego (byłym lub obecnym) i lubisz pisać, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Na opowiadania czekamy do 10 LIPCA 2021 roku. Długość opowiadania nie powinna przekraczać 20 tys. znaków ze spacjami, zaś fabuła musi być osadzona na ziemi rawskiej – najlepiej na terenie aktualnego powiatu rawskiego, choć w wyjątkowych przypadkach, możemy też zaakceptować opowiadania związane z ziemią rawską w granicach dużego powiatu rawskiego istniejącego do 1975 roku.

Mieszkańcom Rawy Mazowieckiej podpowiadamy, że opowiadanie może nawiązywać do 700-lecia pierwszej wzmianki o naszym mieście, a mieszkańcom Białej Rawskiej przypominamy, że miasto obchodzi w tym roku 500-lecie nadania praw miejskich. Te rocznice mogą być doskonałym punktem wyjścia dla Waszych opowiadań.

Gatunek literacki jest dowolny.

Wymyślcie ciekawą historię osadzoną na ziemi rawskiej, a czego będzie ona dotyczyć, to już zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni.

Opowiadania mogą zgłaszać szkoły, indywidualni uczniowie oraz osoby dorosłe. Zatem jeśli lubisz pisać, nie musisz nikogo prosić o zgodę na udział w konkursie (poza rodzicami lub prawnymi opiekunami, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią).

Postaraj się napisać swoje opowiadanie z zachowaniem poprawności stylistycznej i językowej oraz z szacunkiem do ogólnie obowiązujących norm społecznych (nie używaj wulgaryzmów i nikogo nie obrażaj).

Swoje opowiadanie prześlij w pliku Word na adres naszej redakcji: biuro@kochamrawe.pl w temacie wpisując KONKURS LITERACKI, zaś w treści maila i pliku z opowiadaniem podaj: swoje imię i nazwisko, pełną nazwę szkoły oraz klasę (jeśli jesteś uczniem), do której uczęszczasz oraz kontakt telefoniczny do siebie lub prawnego opiekuna. Podstawowe dane kontaktowe prosimy, aby podały też osoby dorosłe.

Autorzy mogą, ale nie muszą być debiutantami. Ważne, aby zgłoszone na konkurs opowiadanie nigdzie wcześniej nie było publikowane i nie brało udziału w żadnym innym konkursie. Musi być pracą samodzielną i oryginalną.

Nadesłane prace oceni powołane przez redakcję KochamRawe.pl jury w trzech kategoriach:

  • uczniowie szkół podstawowych;
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych;
  • osoby dorosłe.

Wyniki konkursu ogłosimy na łamach naszej gazety i portalu www.KochamRawe.pl po wakacjach (we wrześniu lub w październiku 2021 roku). Zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe.

Najlepsze opowiadania będziemy sukcesywnie publikować na łamach naszej gazety i portalu.

Najciekawsze opowiadania zostaną wydane w formie książkowej, którą otrzymają autorzy opublikowanych w niej prac. Trafi ona również do bibliotek szkolnych w naszym powiecie, największych w Polsce bibliotek uniwersyteckich, a także do ogólnopolskiej sprzedaży.

Misją portalu i gazety KochamRawe.pl jest rozbudzanie w mieszkańcach Rawy Mazowieckiej i całej Ziemi Rawskiej pozytywnie rozumianej dumy i lokalnego patriotyzmu, a także promocja naszego miasta i regionu. Dlatego już po raz drugi postanowiliśmy zorganizować konkurs literacki i wydać opowiadania w formie książkowej. Jesteśmy przekonani, że jest to doskonała promocja autorów, zwłaszcza debiutantów, naszej kultury, historii, miast oraz wiosek z terenu powiatu rawskiego.

Szczegółowy regulamin konkursu do pobrania poniżej do pobrania:

REGULAMIN Konkursu literackiego o ziemi rawskiej 2021

Prosimy o podpisanie poniższych zgód i wysłanie ich razem ze zgłaszanym do udziału w konkursie opowiadaniem. W przypadku dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia udział w konkursie możliwy jest tylko za zgodą rodziców lub opiekunów, którzy powinni podpisać poniższe zgody:

Zgody i Klauzule konkurs literacki kochamrawe

Wersja edytowalna: Zgody i Klauzule konkurs literacki

Patronami i współorganizatorami konkursu literackiego są: Miejska Biblioteka Publiczna w Rawie Mazowieckiej, Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej, Muzeum Ziemi Rawskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna.

W tych instytucjach możesz też dowiedzieć się więcej o konkursie i poszukać inspiracji do swojego opowiadania.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author