Categories Miasto

Ojciec i syn zatrzymani za posiadanie pocisku z czasów II wojny światowej w bloku przy ul. Nowej

Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znalazł i przechowywał pocisk na działce oraz jego 21-letniego syna, który pomógł mu przenieść pocisk do mieszkania w bloku przy ul. Nowej w Rawie Mazowieckiej.

Dyżurny rawskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Rawy Mazowieckiej znajduje się prawdopodobnie niewybuch z czasów wojny. Nieodpowiedzialne zachowanie jednego z lokatorów doprowadziło do ewakuacji mieszkańców bloku. Pocisk został zabezpieczony i zabrany przez saperów z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim. Zarzuty przedstawiono 21-latkowi i jego 47-letniemu ojcu.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie o niewybuchu w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Nowej w Rawie Mazowieckiej. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 21 letni mężczyzna przyniósł do mieszkania pocisk o długości około 60 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zarządzili ewakuację mieszkańców bloku. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, był też policyjny pirotechnik. Powiadomiono o zdarzeniu patrol saperów z jednostki wojskowej w Tomaszowie Mazowieckim, który zabezpieczył i zabrał niewybuch.

Policjanci zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który znalazł i przechowywał pocisk na działce oraz jego 21-letniego syna, który pomógł mu przenieść pocisk do mieszkania. 47-latek w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało u niego 1 promil alkoholu.

Mężczyzn doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania niebezpiecznego przedmiotu i spowodowania zagrożenia życia i zdrowia dla wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności .Do czasu zakończenia śledztwa prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji.

Policja przypomina, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać.

Źródło: KPP w Rawie

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author