Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Pościg ulicami Rawy za motocyklistą. 18-letni kierowca nie miał uprawnień. Jechał z 15-letnią koleżanką

Policyjny pościg ulicami Rawy: Policjanci rawskiej drogówki, chcieli zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę. Ten gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać ulicami miasta, po czym porzucił motocykl. W krótkim czasie został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Okazało się, że powodem niezatrzymania się do kontroli drogowej był brak uprawnień.

24 czerwca 2023 roku przed godziną 23.00 patrol ruchu drogowego zauważył na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Południową motocyklistę przewożącego pasażerkę, który dodając co chwila gazu generował nadmierny hałas.

Funkcjonariusze pojechali za nim. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali motocykliście wyraźne polecenie do zatrzymania się. Ten jednak nie reagował. Gwałtownie przyspieszył i ignorując sygnały zaczął uciekać ulicami miasta, aby uniknąć kontroli drogowej.

Na osiedlu Solidarności kierujący hondą wraz z pasażerką, porzucili motocykl pomiędzy garażami.

Zdjęli kurtki, kaski i oddalali się w kierunku centrum.

Po chwili zostali zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że motocyklem marki Honda kierował 18-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, a jego pasażerką była 15-letnia koleżanka. Kierowca był trzeźwy, ale z uwagi na brak prawa jazdy, nie zatrzymał się do kontroli.

W trakcie ucieczki nie sygnalizował manewrów skrętu, nie stosował się do znaków drogowych, naruszał obowiązek jazdy prawostronnej, kierował bez uprawnień, motocykl posiadał tablice rejestracyjne niezalegalizowane, zakupione przez Internet.

Co najważniejsze, nie zatrzymując się do kontroli drogowej popełnił przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście z uwagi na nocną porę, ruch uliczny był znikomy, dlatego też na drodze swojej ucieczki 18-latek nie napotkał innych uczestników ruchu, w stosunku do których mógłby stworzyć zagrożenie bezpieczeństwa.

Całą i zdrową nastolatkę przekazano matce. Motocykl honda odjechał na lawecie na parking policyjny, a 18-latek za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – Policja Rawa Mazowiecka

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author