Categories Miasto

Pierwsza Rawska Wigilia już za nami. Były serdeczne życzenia, kolędowanie i smaczne potrawy [ZDJĘCIA]

Takiej miejskiej wigilii w Rawie Mazowieckiej jeszcze nie było. Przed Miejskim Domem Kultury na przedświątecznym spotkaniu, we wspaniałej atmosferze, mogli spotkać się wszyscy mieszkańcy naszego miasta.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z RAWSKIEJ WIGILII TUTAJ>>>

Spotkanie rozpoczął występ orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Rawy Mazowieckiej. Później życzenia mieszkańcom w imieniu burmistrza Piotra Irli i Rady Miasta złożyła przewodnicząca Grażyna Dębska. Proboszczowie rawskich parafii – ks. Bogumił Karp i ks. Konrad Świstak – odmówili modlitwę i poświęcili opłatek, którym dzielili się ze sobą zgromadzeni na Rawskiej Wigilii mieszkańcy.

Spotkanie uświetnił wstęp Chóru Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Rawie Mazowieckiej oraz wokaliści Prywatnej Szkoły Muzyki MonoArt i Społecznego Ogniska Muzycznego.

Każdy z przybyłych na miejską wigilię mieszkańców, mógł pokolędować i nie tylko spróbować świątecznych potraw, ale wręcz się najeść. Na mieszkańców Rawy czekały przygotowane przez rawskich restauratorów typowo postne potrawy: ryba, pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, barszcz, sałatki, ciasta i wszystko to, co powinno znaleźć się na wigilijnym stole.

WIGILIA RAWSKA ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author