Categories Miasto

Pierwsza w Rawie lodówka społeczna

Pierwsza lodówka społeczna już jest w Rawie, na ulicy Tomaszowskiej 10 – przed sklepem PSS „Społem”. Jest to projekt Rawskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Z lodówki może skorzystać każdy, kto tego potrzebuje, czyli jeśli brakuje mu żywności może przyjść na ulicę Tomaszowską i nic nie płacąc wziąć sobie z lodówki np. jogurt, mleko, serek, masło, chleb, kawałek kiełbasy.

Nie wszyscy mieszkańcy naszego miasta żyją w dostatku. Są tacy, których nie stać na zakup żywności. Dużo jedzenia natomiast w niektórych domach marnuje się, czasami ugotujemy za dużo, czasami kupimy za dużo. Nie musimy tego zbywającego pożywienia wyrzucać, a podzielić się z potrzebującymi. Obok lodówki jest również mini szafa – miejsce na udostępnianie ubrań. Pamiętajmy jednak, by darowana żywność nie była przeterminowana, a ubrania w nienagannym stanie.

Realizacja projektu lodówka społeczna była możliwa dzięki rawskiemu przedsiębiorcy Panu Zbigniewowi Koropaczowi, który podarował lodówkę, Miasto sfinansowało obudowę i oklejenie lodówki, pierwsze zakupy artykułów spożywczych oraz plakaty informacyjne, a miejsce udostępniła PSS „Społem”. Za utrzymanie porządku i systematyczną kontrolę artykułów spożywczych odpowiada Fundacja „Obudźmy Nadzieję”.

Zadbajmy o najbardziej potrzebujących rawian, dzielmy się i sprawmy, żeby społeczna lodówka nigdy nie była pusta.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author