Categories Powiat

Podpisz apel. Potrzebne jest wsparcie rządu dotyczące zakupu rezonansu magnetycznego do szpitala w Rawie

Władze samorządowe Ziemi Rawskiej zwracają się do mieszkańców całego Powiatu Rawskiego z prośbą o podpisanie apelu, który zostanie przekazany Premierowi RP. Chodzi o poparcie inicjatywy zakupu dla rawskiego szpitala rezonansu magnetycznego. Nowy budynek, którym zostanie zlokalizowana pracownia rezonansu już jest. Teraz trzeba zakupić urządzenie.

Poniżej możesz przeczytać apel wystosowany do mieszkańców przez władze samorządowe, a także pobrać druk, który następnie należy wydrukować, podpisać i dostarczyć do najbliższego urzędu miasta lub gminy, a najlepiej bezpośrednio do Starostwa Powiatowego w Rawie – pl. Wolności 1.

LISTA POPARCIA wydrukuj i podpisz

Klauzula informacyjna-lista poparcia

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Rawskiego!

Starosta Rawski Józef Matysiak w imieniu Zarządu Powiatu Rawskiego, Burmistrzów i Wójtów z terenu powiatu oraz Parlamentarzystów Ziemi Rawskiej zwraca się z apelem o składanie podpisów poparcia wyposażenia w aparat rezonansu magnetycznego Szpitala im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej.

Na terenie szpitala sfinalizowana została budowa parterowego budynku o powierzchni użytkowej 133,54 m2, w którym zlokalizowana jest pracownia rezonansu magnetycznego wraz z niezbędnymi pomieszczeniami pomocniczymi. Budynek jest powiązany z istniejącą kubaturą szpitala, budynkiem oddziału internistycznego i nowym budynkiem bloku operacyjnego. Zadanie w kwocie 2 583 000 zł sfinansowano ze środków powiatu. Koszt zakupu aparatu rezonansu magnetycznego kształtuje się w granicach 5-6 milionów zł. Zarząd Powiatu wystąpił o wsparcie finansowe zakupu aparatu RMI m.in. do Ministra Zdrowia oraz Wojewody Łódzkiego.

Powiat Rawski przy bardzo istotnym wsparciu finansowym wszystkich samorządów gminnych z terenu powiatu oraz środków krajowych zakończył budowę 2-kondygnacyjnego budynku na potrzeby bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej terapii wraz z wyposażeniem. Inwestycję oddano do użytku 24 marca 2023 roku. Całkowity jej koszt zamknął się w kwocie 20,79 milionów zł.

Starosta Rawski wraz z Burmistrzem Miasta Rawa Mazowiecka, Burmistrzem Miasta i Gminy Biała Rawska, Wójtem Gminy Cielądz, Wójtem Gminy Rawa Mazowiecka, Wójtem Gminy Regnów oraz Wójtem Gminy Sadkowice, przy wsparciu Parlamentarzystów Ziemi Rawskiej, podczas spotkania 24 kwietnia br. podjęli decyzję o wystąpieniu z prośbą do Premiera RP o pomoc w wyposażeniu w aparat rezonansu magnetycznego nowo utworzonej Pracowni RMI w Szpitalu Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej oraz o zorganizowaniu zbiórki podpisów mieszkańców Powiatu Rawskiego popierających tę inicjatywę.

W związku z powyższym zwracam się z apelem o składanie podpisów poparcia wyposażenia w aparat rezonansu magnetycznego Szpitala im. Świętego Ducha na specjalnie przygotowanych listach, które są dostępne w szpitalu, w budynkach starostwa, urzędach miast i gmin. Zapraszamy do zbiórki podpisów organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych.

Za okazane wsparcie z góry dziękujemy.

W imieniu Zarządu Powiatu Rawskiego

Starosta Rawski
(-) Józef Matysiak

Na zdjęciu nowa część budynku szpitala, w którym znajdować się będzie pracownia rezonansu magnetycznego.

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author