Categories Powiat

Pogryziona przez psa kobieta został śmigłowcem przetransportowana do szpitala

Policjanci wyjaśniają okoliczności pogryzienia przez psa 70-letniej mieszkanki gminy Regnów. Kobieta z licznymi ranami została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


ZOBACZ ZDJĘCIA z Pokazu Mody Letniej z modelkami Rawiankami TUTAJ>>>

17 sierpnia 2021 roku około godziny 19:40 dyżurny komendy w Rawie Mazowieckiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kobiety zaatakowanej przez psa.

Policjanci skierowani na miejsce ustalili, że pies w typie owczarka niemieckiego uciekł z posesji i zaatakował 70-letnią mieszkankę gminy Regnów.

Kobieta odniosła obrażenia i wymagał pomocy medycznej.

Załoga pogotowia ratunkowego zdecydowała o konieczności wezwania na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało pogryzioną kobietę do szpitala.

Pies należy do 83-letniej kobiety. Właścicielka agresywnego czworonoga musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za narażenie osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Przestępstwo to zagrożone jest karą do roku więzienia.

Policjanci przypominają opiekunom o obowiązkach, jakie mają wobec swoich pupili.

Obowiązujące w Polsce przepisy, nakładają na właścicieli czworonogów obowiązek należytej kontroli swoich zwierząt. Właściciel nie może wypuścić swojego czworonoga bez nadzoru i właściwych zabezpieczeń. Obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela kodeks wykroczeń:

Artykuł 77. § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Źródło: Policja mł. asp. Małgorzata Lewandowska.

Fot. zdjęcie ilustracyjne nie związane z opisywanym wydarzeniem. 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author