Categories Miasto

Pogrzeb śp. bp. Józefa Zawitkowskiego w Żdżarach

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 7 listopada. Przed południem odbędzie się msza św. żałobna w łowickiej bazylice katedralnej, a po południu msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym w Żdżarach. Pamiętajmy, że ze względu na przepisy sanitarne, w ostatniej drodze biskupowi Zawitkowskiemu będą mogli towarzyszyć tylko nieliczni.

Ks. bp. Józef Zawitkowski miał niemal 82 lata, od 58 lat był kapłanem i od 30 lat biskupem. Był także Honorowym Obywatelem Rawy Mazowieckiej.

Kuria Diecezjalna w Łowiczu podała przebieg uroczystości pogrzebowych zmarłego 29 października ks. bp. Józefa Zawitkowskiego – Biskup Pomocniczy Senior Diecezji Łowickiej.

Przebieg uroczystości pogrzebowych:

7 listopada 2020 roku (sobota)

Godz. 9.00 – wprowadzenie trumny do Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia N.M.P. w Łowiczu i modlitwa różańcowa

Godz. 10.00. Msza Święta żałobna w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby

Godz. 14.00 – Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Żdżarach pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Łowickiej Wojciecha Osiala.

Po Mszy Świętej złożenie ciała do grobu na miejscowym cmentarzu.

Kuria zaprasza wszystkich wiernych do duchowej łączności z celebracją Mszy Świętej żałobnej z Bazyliki Katedralnej w Łowiczu, która będzie na żywo transmitowana przez Telewizję TVP3 (pasmo ogólnopolskie), Telewizję Trwam oraz przez Radio Victoria.

Ponadto we Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej weźmie udział tylko najbliższa rodzina Księdza Biskupa, delegacja sióstr zakonnych, przedstawiciele władz parlamentarnych, rządowych i samorządowych. Ze względu na limity sanitarne prosi się o jednoosobowe delegacje reprezentujące władze samorządowe.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author