Categories Miasto

Poseł Witczak: Rawa Mazowiecka jest dziś wzorem do naśladowania dla innych miast

Rozmowa o Rawie Mazowieckiej z posłem Adrianem Witczakiem.

 KochamRawe.pl: Odwiedził Pan niedawno Rawę Mazowiecką, żeby wspólnie z Panią Minister ds. Polityki Senioralnej Marzeną Okłą-Drewnowicz i burmistrzem Piotrem Irlą otworzyć Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Dlaczego otwarcie tej placówki stało się tak istotnym wydarzeniem?

Poseł Adrian Witczak: Odpowiem słowami Pani Minister Marzeny Okły-Drewnowicz: Rawa Mazowiecka stała się dziś wzorem do naśladowania dla innych miast, ponieważ osiągnęła stan właściwej równowagi między wydatkowaniem środków finansowych na tak zwaną twardą infrastrukturę, w tym np. na drogi, a przeznaczaniem pieniędzy na pomoc społeczną, senioralną czy edukację. Wspomniał Pan Panie redaktorze o Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym, które będzie realnym wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów i rodzin. Warto zwrócić uwagę, że jest to jedno z dwóch takich miejsc w całym województwie łódzkim. To pokazuje, że Rawa Mazowiecka jest absolutnym pionierem w prowadzeniu tego typu inwestycji i warto rozpowszechniać jej przykład, by w ślad za nią mogły pójść inne samorządy. Trzeba też jasno powiedzieć, że te sukcesy nie były możliwe bez oddanych spawie samorządowców. W tym miejscu chylę czoła przed Panem burmistrzem Piotrem Irlą, który z wielkim oddaniem kieruje sprawami miasta, a wiele z osiągnięć Rawy bez niego nie byłoby możliwych.

Jak wyglądała pozostała część Państwa wizyty w Rawie Mazowieckiej?

Poza otwarciem Centrum Opiekuńczo-Medialnego odwiedziliśmy również inne miejsca. Mieliśmy przyjemność zobaczyć Warsztaty Terapii Zajęciowej, nowoczesny Żłobek Tuptuś. Spotkaliśmy się z seniorami w Dziennym Domu Seniora, a także mogliśmy podziwiać prace podopiecznych Rawsko-Bialskiej Spółdzielni Socjalnej i Zakładu Aktywności Zawodowej. Wszystkie te spotkania łączył jeden wspólny mianownik. Ludzie z sercem, którzy z uśmiechem i ofiarnością oddają się swojej pracy. Po prostu dobrzy ludzie to jest największy zasób Rawy Mazowieckiej i jednocześnie najważniejszy powód, dla którego jestem tu tak często.

Zdaje się, że niedługo jeszcze bardziej zintensyfikuje Pan swoje zaangażowanie w Rawie Mazowieckiej. Krążą słuchy, że wkrótce otworzy Pan swoje biuro poselskie.

Widzę, że Pan redaktor jest bardzo dobrze poinformowany. Rzeczywiście Rawa Mazowiecka to jedno z najważniejszych dla mnie miejsc i od samego początku wiedziałem, że jak tylko to będzie możliwe, otworzę tu Biuro Poselskie, żeby jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom kontakt ze mną. Za działalność biura w Rawie Mazowieckiej odpowiedzialna będzie Pani Joanna Walendzik, z którą współpracuję już od ponad pół roku i za którą trzymam dziś kciuki, ponieważ startuje w wyborach samorządowych ubiegając się o mandat radnej miejskiej. W ogóle mam wrażenie, że Rawa Mazowiecka ma szczęście do kobiet. Placówki, które odwiedziliśmy ostatnio w znacznej części są zarządzane kobiecą ręką. Do Rady Miasta kandyduje Pani Joanna Walendzik, świetna i pracowita rawianka, a do Sejmiku Województwa Pani Justyna Kulig. Nasz region stoi silnymi kobietami z czego się bardzo cieszę.

Korzystając z uprzejmości Pana redaktora chciałbym złożyć wszystkim czytelnikom i czytelniczkom Kocham Rawę serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Niech ten czas upłynie nam wszystkim we wzajemnej życzliwości i miłości w gronie najbliższych.

Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Ogłoszenia Rawa Mazowiecka
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author