Categories Powiat

Powiat Rawski na drogi dostaje 1,6 mln zł. Potrzebuje 15 mln zł. W 2019 roku wydano 13 mln zł

W ubiegłym roku Powiat Rawski wydał na remonty dróg powiatowych 13 mln zł. To wciąż za mało – twierdzi starosta. – Pamiętajmy o tym, że na terenie naszego powiatu wciąż mamy ok. 30 km dróg o nawierzchni piaszczystej czy gruntowej. Tam też bardzo często mieszkają ludzie, którzy mają uprawnione oczekiwania, że te drogi będą przejezdne i zostaną utwardzone – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Józef Matysiak, starosta powiatu rawskiego.

Wysłuchaj całej rozmowy na temat dróg powiatu rawskiego TUTAJ>>>

Jednocześnie starosta podkreśla, że problemem jest ogromne niedofinansowanie dróg powiatowych z budżetu państwa.

– Chciałbym, abyśmy byli świadomi i o tym będę przypominał, że w subwencji ogólnej, którą otrzymuje powiat na utrzymanie 360 km dróg powiatowych dostajemy tylko 1,6 mln zł. Aby uświadomić czytelnikom o jakich pieniądzach rozmawiamy, przypomnę, że w ubiegłym roku zrealizowaliśmy inwestycje drogowe za 13 mln zł. W moim przekonaniu, aby pieniędzy na remonty dróg i utrzymywanie ich w przyzwoitym stanie wystarczało, powinniśmy każdego roku wydawać na nie ok. 15 mln zł – wylicza Józef Matysiak.

– Mówimy tutaj o tak głębokim niedofinansowaniu dróg powiatowych – i dotyczy to nie tylko naszego powiatu. Do tego dochodzi równie głębokie niedofinansowanie służby zdrowia i oświaty – podkreśla starosta.

WYBIERZ NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA POWIATU RAWSKIEGO. KLIKNIJ, PRZECZYTAJ i ZAGŁOSUJ>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author