Categories Miasto

43-letni mieszkaniec Rawy zadał kilkanaście ciosów nożem 70-letniej rawiance

24 lutego 2020 roku tuż przed godziną 8 na ulicy Tomaszowskiej w Rawie Mazowieckiej mężczyzna zaatakował starszą kobietę, którą przewrócił na chodnik i wymierzył jej kilkanaście ciosów nożem. Ofiara ze sprawcą nie znali się. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Kobieta trafiła do szpitala, jej stan jest stabilny.

Zachęcamy do przeczytania felietonu o małych, cichych miasteczkach>>>

Policjanci, którzy byli pierwsi na miejscu zdarzenia zatrzymali 43 – letniego mieszkańca Rawy Mazowieckiej. Funkcjonariusze udzielili pokrzywdzonej pierwszej pomocy przedmedycznej i do momentu przyjazdu karetki pogotowia tamowali krwawienia. Cały czas monitorując czynności życiowe kobiety.

70 – letnia rawianka została przewieziona do szpitala. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, przesłuchali świadków zdarzenia.

Mężczyźnie została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków. Ponadto przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna był trzeźwy. Podejrzewany miał już w przeszłości konflikt z prawem.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Z przesłuchania pokrzywdzonej wynika, że podejrzany i pokrzywdzona nie znali się.

Trwają czynności w celu ustalenia motywów czynu.

Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jeszcze dziś śledczy skierują do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 43-latka.

Kobieta przebywa w szpitalu jej stan stabilny.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

ODDAJ GŁOS NA SPORTOWCA ROKU POWIATU RAWSKIEGO KLIKNIJ>>>

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author