Categories Powiat

Powiat rawski: Policjanci zauważyli pękniętą szybkę. Kierowca nie miał “prawka” i był “pod wpływem”

Przeczytaj na końcu artykułu, jakiej wysokości kara czeka kierowcę za te wykroczenia.  Zatrzymany do kontroli drogowej w Starej Wojskiej kierowca był w stanie po użyciu alkoholu i bez uprawnień. Pojazd nie posiadał ubezpieczenia, badań technicznych i miał pękniętą szybę czołową.

Wybieramy Najsympatyczniejszą Grupę przedszkolną z Powiatu Rawskiego. Czekamy na zgłoszenia>>>

2 marca 2023 roku po godzinie 17:00 policjanci ruchu drogowego patrolując teren powiatu, w Starej Wojskiej wyminęli się z oplem corsą i zauważyli pękniętą szybę czołową. Zawrócili za tym pojazdem i zatrzymali do kontroli drogowej.

W jej trakcie okazało się, że autem kieruje 62-letni mieszkaniec powiatu rawskiego, a pasażerem jest syn i synowa.

Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania, auto nie posiadało ubezpieczenia, od kilku lat pojazd nie miał aktualnych badań technicznych, ponadto 62-latek ,,wydmuchał” 0,3 promila alkoholu.

Mężczyzna przyznał się, że dzień wcześniej świętował urodziny swojego syna i nie spodziewał się, że w jego organizmie może być jeszcze alkohol.

Pojazd został odholowany na parking policyjny, natomiast kierujący odpowie za swoje czyny przed sądem.

Jaka kara czeka kierowcę za tego typu przewinienia?

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, grozi kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 2500 złotych.

Karę za brak OC nakłada fundusz gwarancyjny. W przypadku aut osobowych maksymalna kara za brak polisy OC wynosi 200 procent płacy minimalnej. Oznacza to, że w 2023 roku w pierwszym półroczu najwyższa kara może wynieść nawet 6980 złotych.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk – KPP w Rawie

PRZECZYTAJ: Szybka pomoc psychologiczna dla dzieci i rodzin w Rawie kontakt

REKLAMA

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author