Categories Miasto

Powstanie nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie

Do końca 2023 roku przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej zostanie wybudowana nowoczesna sala gimnastyczna.

– Nowa sala gimnastyczna jest bardzo potrzebna całej społeczności szkolnej. Już od dawna szukałem sposobów na sfinansowanie tej inwestycji. Bardzo się cieszę, że wreszcie takie środki udało się nam pozyskać i niebawem w centrum miasta będziemy mogli wybudować nowoczesny obiekt sportowy – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

PRZECZYTAJ: Absolutorium dla burmistrza Piotra Irli. Radni byli jednomyślni>>>

Nasze miasto dostanie prawie 10 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę nowej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 długo musieli czekać na profesjonalną, dużą salę gimnastyczną. Wreszcie się doczekali. Dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych “Polski Ład” miasto w najbliższych miesiącach przystąpi do prac związanych z wyłonieniem wykonawcy prac budowlanych.

– Dokumentację projektową na budowę samej hali gimnastycznej już mamy. Chcemy jednak, przy okazji tej inwestycji, wybudować również nowoczesną zewnętrzną infrastrukturę sportową, dlatego już przystąpiliśmy do prac związanych z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji – wyjaśnia burmistrz Irla. – Chciałbym, abyśmy jak najszybciej byli gotowi do ogłoszenia przetargu, który pozwoli wyłonić wykonawcę całej tej inwestycji – zapewnia burmistrz.

Włodarz miasta ma nadzieje, że prace związane z budową sali gimnastycznej, wraz z całym zapleczem i zewnętrzną infrastrukturą sportową, mogłyby się rozpocząć jeszcze tej jesieni.

Nim jednak prace budowlane się rozpoczną, miasto musi znaleźć nową siedzibę dla Świetlicy Środowiskowej, która w tej chwili mieści się w budynku „małej szkoły”. Budynek ten zostanie rozebrany przed budową sali. Zostanie również przebudowana kanalizacja deszczowa przy „Dwójce”. Od lat szkoła boryka się z podtopieniami i zalaniami przy silnych opadach deszczu. Przy okazji budowy nowej sali burmistrz chce wreszcie rozwiązać ten problem.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author