Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Prace przy jatkach miejskich przy ul. Mickiewicza w Rawie na finiszu

Dobiegają końca prace remontowo-budowlane przy jatkach miejskich. Wykonane zostały wszystkie roboty objęte kontraktem podstawowym. Obecnie ustawiane są regały biblioteczne, meble, gabloty. Do zamocowania na dziedzińcu szykowana jest rzeźba przedstawiająca grupę zwierząt gospodarskich.

Jednocześnie, od kilku dni trwają czynności odbiorowe. Inspektorzy nadzoru wszystkich branż oraz inwestor przeglądają obiekt i wskazują wykonawcy usterki, które trzeba usunąć. Spisywane są one na specjalny protokół usterkowy.

Zarówno prace wyposażeniowe jak i drobne prace budowlane usuwające usterki są utrudnione w związku z istniejącym w kraju stanem epidemii (ograniczony dostęp do materiałów budowlanych, zwiększona absencja pracowników). Podobnie, sprawny przebieg odbiorów inwestycji zakłócony jest zagrożeniem koronawirusem – inspektorzy nadzoru, co zrozumiałe, domagają się organizowania osobnego odbioru robót swoich branż i tylko z udziałem absolutnie niezbędnych osób. Wydłuża to proces odbiorowy, ale jest to niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa nas wszystkich.

Przed nami do wykonania jeszcze jeden element inwestycji – instalacja wystawy stałej przedstawiającej jatkę mięsną z początku XX w. Wystawę, zaraz po świętach, wykona warszawska firma specjalizująca się w tego typu przedsięwzięciach.
Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest w maju br.

*Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Miasta Rawa Mazowiecka.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author