Categories Miasto

Wyrzucił narkotyki przez okno. 30–latkowi z Rawy grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Rawscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który podczas próby kontroli pojazdu wyrzucił przez okno narkotyki. Podejrzany odpowie za posiadanie środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

8 kwietnia około godziny 19:00 na ulicy Konstytucji 3 Maja w Rawie Mazowieckiej kryminalni zauważyli seata leona, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Policjanci przypuszczali, że mogą oni posiadać zabronione substancje.

Kiedy użyli sygnałów świetlnych i dźwiekowych w celu zatrzymania pojazdu jeden z mężczyzn wyrzucił przez okno torebkę foliową z białym proszkiem.

Kryminalni natychmiast zatrzymali seata, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz torebkę wyrzuconą z samochodu. Kryminalni nie mieli wątpliwości, który z mężczyzn wyrzucił torebkę, przeszukali jego miejsce zamieszkania, gdzie zabezpieczyli 2,5 tysiąca złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Funkcjonariusze wykonali test zabezpieczonej substancji, który wykazał, że jest to metaamfetamina. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów posiadania substancji zabronionych 30 – latkowi z Rawy Mazowieckiej. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej panującej w naszym kraju, policjanci cały czas oprócz zadań związanych z pandemią, wykonują swoje ustawowe obowiązki. Osoby łamiące prawo nie mogą czuć się bezkarnie.

sierż. sztab. Małgorzata Lewandowska KPP w Rawie.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author