Categories Powiat Rawski

Prawdopodobnie w styczniu „interna” wróci do rawskiego szpitala

Oddział chorób wewnętrznych szpitala im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej, popularnie nazywany „interną”, wznowi najprawdopodobniej od stycznia przyjęcia pacjentów. Wróci na dawne miejsce, do zajętego w październiku przez oddział „covidowy” budynku.

Przypomnijmy, że ponad miesiąc temu decyzją Wojewody Łódzkiego powiększono oddział zakaźny w SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie do 41 łóżek. Ta decyzja właśnie wymusiła konieczność zamknięcia „interny”.

Niebawem jednak oddział „covidowy” zostanie zredukowany do 8 łóżek, co z kolei pozwoli wrócić oddziałowi chorób wewnętrznych do pełnej gotowości. Stanie się to najpewniej po Nowym Roku.

– Czekamy na oficjalne pismo potwierdzające zmiany, jesteśmy na nie gotowi, ale zależy nam na tym, aby pacjenci z naszego powiatu dowiedzieli się o tym jak najwcześniej, aby mogli zaplanować wizyty w naszych poradniach – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka SP ZOZ im. św. Ducha.

– Jeśli zapowiadane zmiany zostaną wprowadzone, to mniejszy oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem będzie wprawdzie znajdował się w tym samym budynku, ale zostanie odizolowany od reszty szpitala, będzie też mieć oddzielne wejście – dodaje dyrektor Leszczyńska.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author