Categories Powiat

Przybywa bezrobotnych w powiecie rawskim, choć nie ma grupowych zwolnień

Powiat rawski ma najniższą stopę bezrobocia w województwie łódzkim. Niestety w marcu przybyło zarejestrowanych bezrobotnych.

– Zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie rawskim niestety przybywa i obawiam się, że ta tendencja w najbliższych miesiącach się utrzyma – mówi w rozmowie z KochamRawe.pl Bożena Woźniak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawie Mazowieckiej.

Na koniec marca tego roku w rawskim PUP zarejestrowanych było 855 bezrobotnych. Dla porównania, w marcu 2020 roku bezrobotnych było 696.

Aktualnie stopa bezrobocia w powiecie rawskim wynosi 4,1% i jest nie tylko najniższa w woj. łódzkim, ale należy też do jednych z najniższych w Polsce (ok. 6,5%).

Jak wynika z obserwacji pracowników urzędu pracy, póki co, tylko nieliczne rejestrujące się osoby utraciły w ostatnim czasie prace. Niektóre z osób zasilających w ostatnich miesiącach szeregi bezrobotnych, rejestrując się chce w ten sposób zapewnić sobie ubezpieczenie zdrowotne – na wypadek ewentualnej choroby.

– W czasie pandemii tylko jedna firma z naszego terenu dokonała zwolnień grupowych. Niestety, w najbliższym czasie kończy się wsparcie dla niektórych branż z tarcz antykryzysowych, które zapewniają ochronę miejsc pracy. Obawiam się, że może to spowodować wzrost bezrobocia w naszym powiecie – przyznaje Bożena Woźniak z PUP.

Które firmy mogą wciąż otrzymać wsparcie z Tarczy Antykryzysowej z Powiatowego Urzędu Pracy? Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pieniądze? I jakie nowe terminy na składanie wniosków obowiązują?

Wszystkie odpowiedzi znajdziecie już 29 kwietnia w gazecie „KochamRawe.pl – magazyn opinii”.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author