Categories Powiat

Biała Rawska: Zatrzymany do kontroli kierowca nie miał prawa jazdy i podał dane osobowe brata

Policjanci rawskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę volkswagena. W trakcie kontroli mężczyzna podał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że podany przez niego pesel należy do jego brata. Niebawem odpowie on za swoje nieodpowiedzialne postępowanie przed sądem.

Konkurs literacki na opowiadanie o ziemi rawskiej SPRAWDŹ

W niedzielę, 7 maja 2023 roku przed godziną 20.00 w Białej Rawskiej policjanci wydziału ruchu drogowego rawskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem.

Mężczyzna od samego początku zachowywał się bardzo nerwowo i już na samym wstępie oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, ale pamięta swój pesel.

Policjanci nie dali się zwieść i ustalili prawdziwe dane mężczyzny.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że wizerunek osoby, której dane podał kierujący nie zgadza się z kontrolowanym mężczyzną. Mundurowi poinformowali mieszkańca powiatu rawskiego o dalszej procedurze, natychmiast przyznał się, że chciał uniknąć odpowiedzialności. Nie posiada prawa jazdy, dlatego wpadł na pomysł i podał dane swojego brata.

Samochód został odholowany na policyjny parking, a za popełnione wykroczenia w postaci kierowania pojazdem mimo braku uprawnień oraz wprowadzenie w błąd organu państwowego co do tożsamości własnej 40-latek odpowie przed sądem.

Źródło: mł. asp. Agata Krawczyk

REKLAMA
Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author