Categories Miasto

Rawscy czytelnicy mogą już korzystać z nowego sprzętu komputerowego w bibliotece

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie trafiły cztery laptopy oraz dwa tablety w ramach projektu „Sieć na kulturę” oraz dwa Czytaki z programu Stowarzyszenia „Larix”, wartość sprzętu to około 9 tys. zł.

W 2021 roku nasza biblioteka wzięła udział w projekcie realizowanym przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju „Sieć na kulturę w podregionie skierniewickim” zaś rok wcześniej realizowaliśmy program Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca – relacjonuje Zbigniew Pacho, dyrektor rawskiej biblioteki.

Pierwszy projekt polegał na podniesieniu kompetencji medialnych pracowników instytucji kultury oraz grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

W bezpłatnym 31-godzinnym szkoleniu pod hasłem „Kompetencje medialne” najpierw wzięła udział dwójka bibliotekarzy. Do udziału w drugiej części projektu biblioteka zaprosiła rawską młodzież.

Wzięło w nim udział 14 ósmoklasistów, uczniów klasy VIIIB SP nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Oficjalne podsumowanie projektu połączone z wręczeniem certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu zorganizowaliśmy w grudniu w zaprzyjaźnionej pizzerii DaGrasso.

Tuż przed gwiazdką dotarł do biblioteki sprzęt komputerowy. Są to cztery laptopy oraz dwa tablety.

W drugim projekcie biblioteki mające status biblioteki publicznej zgłaszały swój udziału w projekcie Stowarzyszenia „Larix” “Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2020”.

W minionym roku dwa Czytaki udostępnione przez Stowarzyszenie zostały przekazane rawskiej bibliotece na stałe, wraz z dostępem do wspomnianej bazy książek mówionych.

Czytaki nie leżą w bibliotece, w 2021 wypożyczaliśmy je siedmiokrotnie na maksymalny czas dwóch miesięcy i wgraliśmy na nie ponad 200 książek. Niektórzy z naszych czytelników zdecydowali się na zakup swoich własnych Czytaków i zaglądają do nas w celu uzupełnienia bazy książek do słuchania – wyjaśnia dyrektor Pacho.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author