Categories Miasto Rawa Mazowiecka

Rawska Szczypta Bluesa już niebawem w Miejskim Domu Kultury

27 kwietnia o godz. 19 w rawskim MDK kolejna edycja „Rawskiej Szczypty Bluesa”. Wystąpi Śląska Grupa Bluesowa. Cena biletu – 10 zł.

To prawda, zbliża się Rawska Szczypta Bluesa, kolejna edycja tej muzycznej odysei, która przyciąga do naszego miasta gwiazdy krajowej sceny muzycznej. Tym razem zapraszamy wszystkich fanów rawskiego MDK-u na koncert zespołu, który uznawany jest przez wielu za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa, a jest nim Śląska Grupa Bluesowa.

Muzycy tej formacji grają ze sobą niemal 50 lat, prezentując za każdym razem wysoki poziom artystyczny, co nie powinno dziwić, skoro ŚGB tworzą czołowi instrumentaliści polskiej sceny bluesowej i rockowej. Ich twórczość zakorzeniona jest w klimacie lat 70. XX w., bo właśnie „stamtąd” pochodzą. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi „Kyksowi” Skrzekowi w koncertach i nagraniach, a po jego śmierci kultywują pamięć o tym niezwykłym artyście.

Koncert odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. w sali widowiskowej MDK-u o godz. 19. Cena biletu to tylko 10 zł. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie!

Na rawskiej scenie wystąpią:

* Leszek Winder (gitara) Od lat najlepsza gitara blues i rock w ogólnokrajowych plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP etc.).

* Michał “Gier” Giercuszkiewicz (perkusja)- współtworzył i nagrał większość utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem.

* Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary) – gitarzysta, multiinstrumentalista, ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.

* Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk) -przez wiele lat współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową; jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową.

* Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor) -jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych; nagrywał i koncertował między innymi: z Martyną Jakubowicz, Ireneuszem Dudkiem, z grupami- Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i innymi.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author