Categories Miasto Rawa MazowieckaPowiat Rawski

Rawski szpital otrzymał nowy sprzęt od WOŚP. Trwa zbiórka na łóżka

Do rawskiego szpitala przyjechał właśnie nowy aparat do USG kupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. To efekt rawskiej zbiórki podczas 27 finału WOŚP.

– Wcześniej od WOŚP otrzymaliśmy już lokalizator naczyń u dzieci, pompy infuzyjne i objętościowe, dziś przyjechał aparat USG. Dodatkowo mają jeszcze być dostarczone kardiomonitory, lampa na statywie, bilirubinometr, pulsoksymetry, wagi elektroniczne – wylicza Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ.

Nowoczesny aparat USG od WOŚP
Nowoczesny aparat USG od WOŚP

– Sprzęt, który w tym roku został podarowany przez WOŚP, pachnie nowością. Tak jak zapowiadał Jurek Owsiak, ma to być sprzęt z datą produkcji 2019 i tak jest – dodaje Mariusz Kozłowski, prezes Stowarzyszenia Rawa i Przyjaciele, które organizowało rawski finał WOŚP.

W tym roku na WOŚP rawski sztab zebrał ponad 90 tys. zł.

Stowarzyszenie Rawa i Przyjaciele mocno włącza się w pomoc szpitalowi. W marcu jego członkowie chcą odnowić świetlicę na pediatrii. Teraz prowadzą akcję 200 dni dla Rawskiego Szpitala, gdzie na stronie www.zrzutka.pl/2zeaps zbierane są pieniądze na nowe łóżka. Dotychczas udało się zebrać niespełna 1 tys. zł.

– Marzy mi się wymiana wszystkich łóżek szpitalnych na bardziej wygodne i nowoczesne. Zakup nowego autoklawu również jest sprawą priorytetową. Jak widać jest jeszcze morze potrzeb, ale wierzę , że powoli uda się wszystko pozyskać – podkreśla Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala.

Jeszcze w tym roku do rawskiego szpitala trafi sprzęt o wartości 400 tys. zł, który kupi miasto Rawa Mazowiecka.

Fot: https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Rawa-i-Przyjaciele-229151330830507/

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author