Categories Powiat

Sala gimnastyczna przy Liceum Ogólnokształcącym do remontu

Sala gimnastyczna przy Liceum Ogólnokształcącym w Rawie Mazowieckiej czeka na remont dachu. Prace mają zostać przeprowadzone w tym roku.

Remont dachu na Sali gimnastycznej LO zostanie on przeprowadzony przez Starostwo Powiatowe najprawdopodobniej podczas tegorocznych wakacji. Zostanie wykonana nowa konstrukcja stalowa, dach z płyt termoizolacyjnych, co pozwoli zwiększyć wysokość sali gimnastycznej.

– Jest to rewitalizacja istniejącej sali gimnastycznej. W perspektywie możemy zastanawiać się nad budową kolejnych obiektów, ale uważam, że w pierwszej kolejności należy ratować i modernizować te, które istnieją – podkreśla starosta Józef Matysiak.

Koszt wymiany dachu oszacowany został na 150 tys. zł. Powiat wnioskuje o dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 100 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego. Jak informuje starosta odpowiedni wniosek został już złożony do Urzędu Marszałkowskiego. Zaś w budżecie powiatu zabezpieczono na ten cel 50 tys. zł.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Rawskiego starosta snuł wizje, że w przyszłości, przy Liceum Ogólnokształcącym, mogłaby powstać nowoczesna hala sportowa, z której w ciągu dnia korzystaliby uczniowie, a wieczorem mieszkańcy miasta i kluby sportowe. Taki obiekt mógłby powstać we współpracy z miastem.

Póki co nie są prowadzone żadne formalne rozmowy w tej sprawie, a żaden z samorządów nie zabezpieczył w swoim budżecie na ten cel pieniędzy. W związku z rozpoczynającą się rewitalizacją centrum miasta, która pochłonie dużą część budżetu Rawy, nie ma co liczyć, że w najbliższych latach takie pieniądze się znajdą.

KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ Z RAWY I POWIATU RAWSKIEGO>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author