Categories Miasto

Remonty ulic w Rawie: Polnej, Lenartowicza, Wałowskiej. W planach ul. Przemysłowa

Po weekendzie wykonawca pojawi się na ul. Wałowskiej. Do końca sierpnia zostaną zakończone prace na ul. Polnej i Lenartowicza. W poniedziałek ruszy budowa zatoki autobusowej na os. Zamkowa Wola.

– Cały czas prowadzone są roboty na naszych miejskich drogach. Na ulicach: Polnej i Lenartowicza prace są poważnie zaawansowane. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnęliśmy przetarg i wybraliśmy wykonawcę, który przeprowadzi przebudowę ul. Wałowskiej – wylicza Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

Ulica Polna

Na ulicy Polnej zostanie wymieniona nawierzchnia od ul. Niepodległości do ul. Przemysłowej. Aktualnie prace są na półmetku i niebawem na ul. Polnej zostanie położona nowa nawierzchnia.

– Dzięki korzystnej umowie z wykonawcą udało się również wygospodarować pieniądze na budowę nowego chodnika – zaznacza Paweł Piątkiewicz, naczelnik wydziału rozwoju i promocji w rawskim Urzędzie Miasta.

Koszt całej inwestycji to niemal 1 mln zł, a wszystkie prace powinny zakończyć się wraz z końcem wakacji.

Władze miasta złożyły też wniosek do konkurs w ramach program rozwoju dróg lokalnych, na przebudowę ul. Polnej i Przemysłowej. Bez względu na wynik konkursu ulica Polna zostanie wykonana zgodnie z zapowiedziami. Przyszłość wymiany nawierzchni na ul. Przemysłowej jest uzależniona od tej właśnie ewentualnej dotacji. – Jeśli uda się pozyskać środki zewnętrzne na całej długości ul. Przemysłowej wymienimy nawierzchnię oraz krawężniki – zaznacza Piątkiewicz.

Ulica Lenartowicza

Podobnie, wraz z końcem sierpnia, mają zakończyć się prace na ul. Lenartowicza. Tu zakres prac jest dużo bardziej rozbudowany. Najpierw został położony gazociąg wraz z przyłączami do poszczególnych posesji. Następnie na placu budowy pojawił się RAWiK, aby wymienić odcinki nadgryzionego zębem czasu wodociągu. Następnie przystąpiono do budowy kanalizacji deszczowej, jednak w między czasie okazało się, że istniejący już fragment nie spełnia norm i należy go przeprojektować oraz przebudować, co na pewien czas doprowadziło do wstrzymania prac. W tej chwili na przebudowywanej ulicy znajduje się tłuczeń i są ustawione krawężniki.

– W przyszłym tygodniu prace powinny ponownie ruszyć i nic nie wskazuje, że inwestycji nie udałoby się zakończyć w terminie – zapowiada naczelnik Piątkiewicz.
Koszt trwających już od kilku miesięcy prac to prawie 2 mln zł.

Ulica Wałowska

Umowa na przeprowadzenie przebudowy ulicy Wałowskiej została już podpisana i po weekendzie na placu budowy powinna się pojawić firma, która wygrała przetarg. – Jest to sprawdzony wykonawca, który pracował już przy przebudowie ul. Browarnej w Rawie – podkreśla Paweł Piątkiewicz.

Na tej ulicy zostanie wykonanie kanalizacji deszczowej od Wałowic do torów kolejki wąskotorowej. Zostanie wymieniona nawierzchnia i krawężniki. Biorąc pod uwagę, że przy tej ulicy zlokalizowane są firmy, zostanie tam położona nawierzchnia o lepszych i trwalszych parametrach, aby nie ulegała ona zniszczeniu.

W czasie prac ukryte pod ziemią zostaną również linie energetyczne, dzięki czemu zniknie ze słupów pajęczyna kabli. Zaś na słupach pojawi się nowe oświetlenie uliczne.

Tu również prace powinny zakończyć się pod koniec sierpnia, a ich koszt to ponad 900 tys. zł.

Zatoka i nowa nawierzchnia

Przy Szkole Podstawowej nr 4 wykonano nową nawierzchnię, dzięki czemu np. autobusy dowożące dzieci do szkoły będą mogły bez przeszkód wjeżdżać na teren szkoły za Halą Milenium od ul. S. Batorego.

W poniedziałek (8.07) ruszą prace związane z budową zatoki autobusowej dla osób wysiadających z autobusu miejskiego na ul. Kazimierza Wielkiego.

“Pewnego razu w Rawie…” 14 opowiadań o Rawie Mazowieckiej. Tutaj kupisz książkę z opowiadaniami>>>

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author