Ogłoszenia Rawa gazeta Głos Rawy kocham Rawę
Categories Miasto

Rewitalizacja kościoła i kolegium zakończona – program uroczystości

Wielkim świętowaniem już w ten weekend (1-2 czerwca) kończy się rewitalizacja zabytkowego kościoła i przylegającego do niego kolegium pojezuickiego.

1 czerwca o godz. 10 rozpocznie się sesja naukowa pt.: „Gorliwość o dom Twój pożera mnie (Ps. 69,10.) – kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i kolegium jezuickie w Rawie Mazowieckiej – powstanie i rozwój”. O godz. 18:15 rozpocznie się prezentacja filmu o przeprowadzonej rewitalizacji obiektów parafialnych, a o godz. 18:30 – msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Franciszka Dziuby. Oprawa muzyczna: Chór Archikatedry Warszawskiej (Msza Des-dur Stanisława Moniuszki). Godz. 20 – koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. O godz. 21 Apel Jasnogórski, posiłek oraz możliwość zwiedzania obiektów, a o godz. 22 włączenie iluminacji kościoła i kolegium.

2 czerwca, po każdej mszy św. krótki koncert organowy i zwiedzanie obiektów, o godz. 14 piknik parafialny, a o godz. 19 – koncert muzyki organowej. 9 czerwca rozpocznie się cykl wydarzeń kulturalnych koncertem „Canzony i Koncert Adama Jarzębskiego”.

Począwszy od 2 czerwca aż do końca grudnia będzie istniała możliwość zwiedzania muzeum parafialnego z okolicznościowymi wystawami i siedemnastowiecznych krypt w towarzystwie przewodnika, który będzie do dyspozycji zwiedzających od poniedziałku do soboty w godz. 10–15.

 

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author