Categories Miasto

Rynek mieszkaniowy w Rawie w dobie wyższych stóp procentowych

Na pytania odpowiadają: Katarzyna Leszczuk ESEL Nieruchomości i Szymon Leszczuk ESEL Finance.

Rosnące stopy procentowe sprawiły, że wielu osobom już wzrosły raty kredytów. Ci, którzy teraz chcą kupić mieszkanie wspierając się kredytem, obawiają się kolejnych podwyżek. Czy są to słuszne obawy?

Zmiany stóp procentowych dotyczą wszystkich posiadaczy kredytów hipotecznych. Ci, którzy chcą aktualnie kupić nieruchomość na kredyt muszą się liczyć z faktem wyższej ceny kredytu. Musimy być świadomi, że na przestrzeni kolejnych lat pewnie będziemy mieli do czynienia z obniżkami lub podwyżkami stóp procentowych. Taki jest mechanizm, raz będziemy płacić niższe a raz wyższe raty.

Dla „spokojnego snu” można zaciągnąć kredyt z czasowo stałym oprocentowaniem. Czy to się opłaca i faktycznie daje gwarancję, że rata kredytu nie wzrośnie?

Trzeba pamiętać, że kredyty ze stałym oprocentowaniem obowiązują przez pierwsze 5 lat trwania umowy kredytowej. „Dla spokojnego snu” warto to rozważyć, jednak na dzień dzisiejszy jest to mimo wszystko droższa opcja niż przy oprocentowaniu zmiennym. To rozwiązanie będzie opłacalne w przypadku kolejnych dużych wzrostów stóp procentowych. Oczywiście sytuacja ta jest ciężka do przewidzenia i zależy od wielu czynników.

Jak rosnące stopy procentowe wpływają na zdolność kredytową osób, które chcą zaciągnąć kredyt na zakup mieszkania w Rawie Mazowieckiej?

Nie ma co ukrywać, że wyższe stopy procentowe niekorzystnie wpływają na zdolność kredytową. Wyższe raty kredytowe pomniejszają dochód rozporządzalny wyliczany przez banki, co przekłada się na niższe dostępne kwoty kredytu.

Jak aktualnie wygląda rynek nieruchomości w Rawie Mazowieckiej i co może wydarzyć się w 2022 roku?

W Rawie Mazowieckiej obecnie w trakcie realizacji są dwie duże inwestycje mieszkaniowe – Apartamenty Tatar nad zalewem (II Etap) i bloki mieszkalne w Rawsko-Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Łącznie powstanie około 300 nowych mieszkań. Zapisy i rezerwacje wciąż trwają. Zainteresowanie jest bardzo duże. Sprzedaż nieruchomości w tym roku na rynku lokalnym powinna utrzymać się na dotychczasowym poziomie.

Dlaczego warto skorzystać z państwa pomocy zarówno podczas poszukiwania odpowiedniego kredytu hipotecznego, jak i przy zakupie mieszkania?

Przede wszystkim dlatego, że swoje usługi świadczymy kompleksowo – porównujemy oferty, wybieramy najkorzystniejsze rozwiązania, zajmujemy się wszystkimi formalnościami, aby klient mógł spać spokojnie. Nasze usługi świadczymy całkowicie bezpłatnie, wynagradzają nas banki.

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, rozszerzyliśmy zakres swoich usług i na początku roku otworzyliśmy biuro pośrednictwa nieruchomości – ESEL Nieruchomości Katarzyna Leszczuk.

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby zainteresowane kupnem/sprzedażą/wynajmem nieruchomości.

Od 12 stycznia 2022 roku nastąpiła zmiana lokalizacji naszego biura.

ESEL Finance Szymon Leszczuk i ESEL Nieruchomości Katarzyna Leszczuk znajduje się teraz pod adresem:

Rawa Mazowiecka
ul. Krakowska 7
(róg ulicy Krakowskiej/Mickiewicza, 1 piętro lokal nr 2).

Zapraszamy do kontaktu:

ESEL Finance Szymon Leszczuk
szymon.leszczuk@eselfinance.pl
508 288 927

ESEL Nieruchomości Katarzyna Leszczuk
k.leszczuk@eselnieruchomosci.pl
724 080 020.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author