Categories Bez kategorii

Rynek pracy w 2022 – Jak znaleźć dobrze płatną pracę w Łodzi?

Łódź wielu osobom kojarzy się z przemysłem włókienniczym. O Wólczance słyszał chyba każdy, ale miasto ma znacznie więcej zalet, stwarza o wiele więcej możliwości dla osób poszukujących pracy. Jak znaleźć pracę w Łodzi? W jakich branżach można znaleźć zatrudnienie?

Jak rozwija się gospodarka w Łodzi?

Łódź jest miastem, które sprzyja rozwojowi gospodarki. Na fakt ten wpływ ma wiele czynników, ale największym atutem jest położenie geograficzne miasta, znajdującego się w centralnej części Polski. Tutaj krzyżują się ważne dla transportu i logistyki szlaki handlowe, drogowe, kolejowe, ale też lotnicze. To szalenie ważne kwestie, które wpływają na rozwój przemysłu.

W Łodzi i województwie łódzkim w dalszym ciągu dużą rolę odgrywa włókiennictwo, ale doskonała lokalizacja sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na otwieranie fabryk właśnie tu. Dużą zachętą jest też obecność Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która stwarza inwestorom naprawdę wiele możliwości i korzystnych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Sprzyjające warunki gospodarcze sprawiają, że w województwie rozwija się prężnie przemysł związany z nowymi technologiami oraz logistyką. Mimo już bardzo rozbudowanego zaplecza w dalszym ciągu przybywa inwestorów, którzy chętni są, aby rozpocząć działalność w Łodzi lub okolicach lub stworzyć na tym obszarze centra logistyczne i przeładunkowe dla już działających podmiotów.

Prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa to wiele innych, korzystnych z punktu widzenia społeczeństwa kwestii. Wiele przedsiębiorstw, działających w różnych branżach to wiele miejsc pracy. Wystarczy sprawdzić oferty dostępne na GoWork aby dowiedzieć się, jak wiele możliwości stwarza region.

Jakiej pracy można szukać w Łodzi i okolicach?

Bliskość tak wielu firm działających w różnych branżach sprawia, że pracę znaleźć może tu właściwie każdy. Poszukiwani są zarówno wykwalifikowani pracownicy, posiadający specjalistyczne wykształcenie techniczne, pracownicy produkcyjni itp.

Duża liczba miejsc pracy to duża liczba pracowników, którzy muszą gdzieś mieszkać, robić zakupy. Do tego wiele osób posiada rodziny, czyli niezbędne jest zaplecze opiekuńcze, jak żłobki, przedszkola, szkoły, a także medyczne – przychodnie, szpitale. To wszystko sprawia, że tworzone są kolejne miejsca pracy, dla nauczycieli, sprzedawców. Szeroko rozwinięty jest handel – nowe centra handlowe i galerie cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Duże znaczenie zyskują również usługi, gastronomia, centra rozrywkowe itp.

Jak szukać pracy w Łodzi?

Możliwości znalezienia pracy w Łodzi jest sporo. Często firmy, szczególnie te duże ogłaszają się lokalnie. Ale wiele ofert umieszczanych jest też w Internecie, który staje się wygodnym miejscem poszukiwań. Specjalnie przygotowane portale pozwalają bardzo szybko znaleźć interesujące oferty. Wbudowane filtry znacznie ułatwiają zadanie. Można m.in. określić stanowisko pracy, rodzaj umowy czy preferowane wynagrodzenie. Świetnym udogodnieniem jest też możliwość wskazania obszaru, na jakim szukamy pracy.

Sporo ogłoszeń znaleźć można także w urzędach pracy, ponieważ firmy, zwłaszcza te duże szukają też za pośrednictwem urzędu. Dzięki temu korzystają ze specjalnych udogodnień dla podmiotów tworzących nowe miejsca pracy. Jednak w urzędzie pracy znacznie częściej pojawiają się oferty np. dla pracowników fizycznych czy produkcyjnych. Jeśli jednak szukasz zatrudnienia jako specjalista, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie na własną rękę.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author