Categories Miasto

Są pieniądze. Kolejne ulice w Rawie będą remontowane. Sprawdź które

Samorządy miasta i powiatu dostały dofinansowanie na przebudowę przejść dla pieszych w Rawie. Wyremontowane zostaną ulice: Tomaszowska, Kościuszki, Łowicka, Kolejowa, a w przyszłości być może także: Faworna i Konstytucji 3 Maja.

Władze Powiatu Rawskiego, do którego należy część głównych ulic na terenie Rawy Mazowieckiej, ubiegały się o zewnętrzne środki, aby przy stosunkowo niewielkim zaangażowaniu pieniędzy ze swojego budżetu wyremontować najważniejsze ulice w Rawie.

Pod koniec minionego tygodnia do Rawy dotarła informacja, że wszystkie wnioski otrzymały dofinansowanie.

Powiat złożył 8 wniosków na poprawę bezpieczeństwa i przebudowę przejść dla pieszych na drogach powiatowych w Rawie Mazowieckiej. Dotyczą one ulicy Tomaszowskiej i Kościuszki.

Program, z którego samorząd starał się o dotacje, przewiduje przebudowę przejść wraz z fragmentami ulicy po 100 m w każdą stronę od przejścia. Dzięki temu można wyremontować 1600 m ulicy. Ale nie tylko te fragmenty będą przebudowywane, a całe ulice. Modernizacja brakujących fragmentów zostanie sfinansowana po połowie z budżetu powiatu i miasta. Koszt inwestycji szacowana jest na ok. 1,5 mln zł.

Samo miasto złożyło pięć wniosków o dotacje na przebudowę przejść z tego samego programu. Dotyczą one przejść na ul. Południowej, ul. Łowickiej i ul. Kolejowej.

Miasto także dostało dofinansowanie na remont tych przejść, a więc de facto, przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich pieniędzy z własnego budżetu, praktycznie całych ulic: Łowickiej i Kolejowej.

Ulice: Faworna i Konstytucji 3 Maja też czekają na dofinansowanie. Aktualnie znajdują się one na liście rezerwowej z Funduszu Dróg Samorządowych. Starosta Józef Matysiak ma nadzieję, że i na te ulice powiat dostanie dofinansowanie, a wartość inwestycji szacuje na ok. 1,3 mln zł.

– Wszystko wskazuje na to, że przeprowadzimy kompleksowy remont najważniejszych ulic w naszym mieście na dotychczas niespotykaną skalę i to przy bardzo małym udziale środków własnych. Warto podkreślić, że dofinansowanie przebudowy przejść wynosi aż 80 proc. – mówi Piotr Irla, burmistrz Rawy Mazowieckiej.

O uzyskanym dofinansowaniu na przebudowę przejść dla pieszych zarówno przez miasto jak i przez powiat w pierwszej części poniższej rozmowy wideo mówi burmistrz Piotr Irla.

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author