ubezpieczenia Rawa Mazowiecka Dorota Bakalarska
Categories Powiat

Sadkowice: wodociąg i drogi, czyli jakie inwestycje zostały już zrealizowane a jakie są w planach?

sadkowice inwestycje kochamrawe

Dwie duże inwestycje zaplanowane do wykonania w tym roku na terenie gm. Sadkowice zostały już zrealizowane. Być może uda się wykonać jeszcze „betonówkę” w Gogolinie.

– Wykonaliśmy w tym roku ok. dwukilometrowy odcinek drogi Lubania-Skarbkowa – informuje wójt Karolina Kowalska. Koszt wykonania tej drogi to 646 tys. zł.

Zakończyła się również budowa wodociągu w Nowym Kłopoczynie. Na odcinku ok. 3,5 km wodociągu pozbyto się azbestu i wybudowano ok. 2,5- kilometrowej długości nowy odcinek, aby kolejni mieszkańcy mogli podłączyć swoje gospodarstwa do sieci wodociągowej. Koszt tej inwestycji to 1,14 mln zł.

W budżecie gminy Sadkowice zostały już zapisane pieniądze na budowę drogi z nawierzchnią betonową w Gogolinie. – Czekamy na zakończenie prac geodezyjnych, gdyż dotychczas była to droga o szerokości 3 m, a chcemy, aby po przebudowie miała 5 m – mówi wójt Karolina Kowalska w rozmowie z gazetą „Kochamrawe.pl – magazyn opinii”. – Aktualnie ceny materiałów budowlanych są dość nieprzewidywalne. Mam nadzieję, że wystarczy nam pieniędzy, aby wykonać cały odcinek tej drogi, ok. 1,5 km – dodaje wójt.

W tym roku władze Sadkowic chcą również dokończyć termomodernizację Zespołu Szkół w Sadkowicach.

Władze gminy Sadowice czekają też na decyzje dotyczące pieniędzy dla samorządów z Polskiego Ładu. Złożono wnioski na przebudowę oczyszczalni ścieków w Kaleniu i przebudowę dwóch dróg: Lubania-Kłopoczyn i w Nowym Kłopoczynie.

Kredyt hipoteczny w 2022 roku. Zdolność kredytowa

Znajdź nas na KochamRawePLZobacz profil
Podziel się

About the author